Zagle.se.pl » Sport » MŚ Mastersów w klasie Raceboard: lider umacnia pozycję

MŚ Mastersów w klasie Raceboard: lider umacnia pozycję

MŚ Mastersów w klasie Raceboard
Autor: materiały prasowe
MŚ Mastersów w klasie Raceboard
Joao Rodrigues (POR-7) z portugalskiej Madery nie ma sobie równych. Doświadczony olimpijczyk z wielkim spokojem umacnia się na pozycji lidera mistrzostw đwiata rozgrywanych w Giżycku. W cywartek wygrał oba rozegrane wyścigi, wzpracowując tym samym siedmiopunktową przewagę nad drugim zawodnikiem – Mirosławem Małkiem (POL-33).

Za Polakiem jest kolejny reprezentant biało-czerwonych – Artur Manelski (POL-79), który póki co dzielnie broni brązowego medalu sprzed roku.

Tuż za podium znajduje się Dominik Ptak (POL-155). Wszyscy trzej są bardzo blisko siebie. To oznacza, że dziś czeka ich bratobójcza walka o srebrny i brązowy medal mistrzostw świata. W tej bój może się włączyć jeszcze 5. Słowak – Patrik Pollak i 6. Hiszpan – Curro Manchon.

Na temat:

Na podium Pań natomiast bez zmian. Prowadzi Hiszpanka - Anto La Balilla Gutierrez (ESP-11) przed Łotyszką - Iloną Grinberga (LAT-18) a trzecia jest Polka - Joanna Scherer (POL-113). Tuż za podium na remisie są kolejne dwie nasze reprezentantki - Maria Jopyk-Misiak (POL-48) i Krystyna Sołtyka (POL-655). Za nimi Katarzyna Nabiałek (POL-3) przed 7. Francuzką - Audrey Marieagnes (FRA-10).

Dziś planowane są kolejne trzy biegi na Niegocinie a jutro wielki finał i oficjalne zakończenie regat. Na zawodników i kibiców zgromadzonych w okolicach giżyckiej Ekomariny będą czekać dodatkowe atrakcje i sprzęt do testowania w tym SUPy i żagle Loft Sails, które jak widać po wynikach mistrzostw doskonale radzą sobie na mazurskim wietrze. To wszystko zapewni międzynarodowy dystrybutor sprzętu – Easy Surf Shop z Poznania. Serdecznie zapraszamy!

Wyniki Panów: http://masters2017.raceboard.org/results-men
Wyniki Pań: http://masters2017.raceboard.org/results-women

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?