Zagle.se.pl » Sport » Trwa odliczanie do THE BRIDGE. Na starcie "Sodebo", "MACIF", "IDEC" i... "Queen Mary 2"! [WIDEO]

Trwa odliczanie do THE BRIDGE. Na starcie "Sodebo", "MACIF", "IDEC" i... "Queen Mary 2"! [WIDEO]

Długi na 345 metrów liniowiec transatlantycki "Queen Mary 2" weźmie udział w wyścigu z najszybszymi na świecie wielokadłubowcami. Słynny The Bridge odbędzie się w czerwcu 2017 roku na trasie z Francji do Stanów Zjednocznonych i będzie hołdem z okazji setnej rocznicy przybycia amerykańskich żołnierzy do Francji w czasie II wojny światowej.

Wybudowany w 2003 roku we francuskiej stoczni" Queen Mary 2" dzień przed startem The Bridge po raz pierwszy powróci do ojczyzny w Saint-Nazaire, gdzie skonfrontuje się z oczekującymi na niego najszybszymi jednostkami świata. Do wyścigu staną między innymi "Spindrift", "MACIF" Francoisa Gabarta, który w 2012 roku triumfował w regatach Vendee Globe, "IDEC Sport", na którym Francis Joyon z załogą sięgnął w 2017 roku po Jules Verne Trophy oraz 31-metrowy trimaran "Sodebo Ultim", na którym Thomas Coville pobił niesamowity rekord, okrążając świat w 49 dni!

Wyścig wystartuje 25 czerwca. Na metę w Nowym Jorku żeglarze powinni dotrzeć ok. 2 lipca. Przed lekkimi jachtami nie lada wyzwanie. "Queen Mary 2" ma bowiem do dyspozycji  moc około 157 tysięcy koni mechanicznych!

Na temat:

Thomas Coville na starcie The Bridge
udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?