Zagle.se.pl » Miesięcznik Żagle » Przegląd » Obiecujący debiut targów WIATR I WODA w Katowicach

Obiecujący debiut targów WIATR I WODA w Katowicach

I Śląskie Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA
I Śląskie Targi Sportów Wodnych i Rekreacji "Wiatr i Woda" w Katowicach za nami. Wbrew początkowym obawom cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony widzów, jak i potencjalnych klientów.

Katowice wraz z okalającymi je miastami Górnego Śląska to jedna z największych aglomeracji miejskich w Polsce, którą zamieszkuje ponad 2,2 mln mieszkańców. Jednocześnie jest to jeden z najstarszych i najaktywniejszych ośrodków żeglarskich w naszym kraju. Śląskich miłośników sportów wodnych można spotkać na wszystkich akwenach zarówno śródlądowych, jak i morskich.

Katowice z typowego miasta ciężkiego przemysłu stają się nowoczesną metropolią na miarę XXI wieku. Jednym z najciekawszych obiektów jest supernowoczesne Międzynarodowe Centrum Kongresowe, położone w samym sercu miasta tuż obok słynnego „Spodka”. Terenów wystawowych tej klasy nie ma nigdzie w Polsce, a powstała wokół infrastruktura hotelowo-restauracyjna tworzy wspaniałe zaplecze dla każdej dużej imprezy. Niebagatelne znaczenie miało też niezwykle przyjazne i sprzyjające podejście lokalnych władz samorządowych.

Dostrzegając to wszystko, Yacht Expo – organizator Targów „Wiatr i Woda” – postanowił zorganizować nautyczną imprezę wystawienniczą w stolicy Górnego Śląska. Przez trzy dni, od piątku do niedzieli 4 – 6 listopada ub. roku, prawie 14 tysięcy zwiedzających mogło zapoznać się z ofertą 157 wystawców z całego kraju, którzy zaprezentowali ponad 60 jachtów żaglowych i motorowych oraz nowości osprzętu i wyposażenia.

Gwiazdy targów

Organizatorzy przygotowali tradycyjne Gwoździe Targów w trzech kategoriach – dla najlepszego: Jachtu Żaglowego, Jachtu Motorowego oraz Osprzętu. W skład jury oceniającego zgłoszone eksponaty weszli dziennikarze miesięcznika „Żagle”: Dominik Życki (sekretarz), kpt. Mariusz Główka i Stanisław Iwiński oraz rzecznik prasowy PZMiNW, wydawca magazynu „Kilwater” – Adrian Skubis.

Przewodniczącym komisji tradycyjnie jest radaktor naczelny naszego magazynu – Waldemar Heflich. Jury przyznało Gwoździe Targów następującym konstrukcjom:
 w kategorii Jacht Żaglowy
– Maxus evo 24, stocznia Northman;
 w kategorii Jacht Motorowy
– Galeon 360 Fly, stocznia Galeon;
 w kategorii Osprzęt – Mercury Active Trim, produkt prezentowany przez firmę Parker Poland.

Cały artykuł zamieszczony został w styczniowym wydaniu miesięcznika "Żagle" 1/2017. Prenumeratę, egzemplarze aktualne oraz archiwalne numery "Żagli" można zakupić dzwoniąc pod numer (0-22) 590 5555 lub w sklepie internetowym sklep.grupazpr.pl.

Na temat:

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?