Charlotta Sailing Days: Nowe regaty na Środkowym Wybrzeżu

2019-06-10 14:59 informacja prasowa - Przemysław Zagórski
Charlotta Sailing Days: Nowe regaty na Środkowym Wybrzeżu
Autor: informacja prasowa

W dniach 16 - 18 sierpnia, w Ustce odbędą się regaty jachtów jednokadłubowych klasy 505, FD i katamaranów Hobie Cat. Impreza tej kategorii w tym nadmorskim kurorcie odbędzie się po raz pierwszy w historii, a sierpniowe zawody dla klasy Hobie Cat mają rangę Mistrzostw Polski, natomiast dla klas 505 i FD zaliczone są do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

W tych dniach Ustka stanie się bazą jachtów klasy 505, FD oraz katamaranów Hobie Cat 14 i 16. W tej nadmorskiej miejscowości odbędą się regaty, w których wezmą udział żeglarze niemal z całej Polski. Będzie to najważniejsza impreza w polskim kalendarzu żeglarskim dla katamaranów Hobie Cat, a dla klas 505 i FD wyniki zostaną zaliczone do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

Celem organizatorów Charlotta Sailing Days jest stworzenie cyklicznej imprezy żeglarskiej na Środkowym Wybrzeżu w pełni wykorzystującą potencjał Ustki - doskonałego miejsca do rozgrywania profesjonalnych i prestiżowych imprez żeglarskich. Dotychczas bowiem w Polsce, znaczące, profesjonalne regaty, takie jak Volvo Gdynia Sailing Days czy Match Racing odbywają się na Zatoce Gdańskiej lub na Zalewie Szczecińskim. Środkowe Wybrzeże posiada duży, a dotychczas nie w pełni wykorzystany potencjał do organizacji tam regat żeglarskich. Ustka ma odpowiednią infrastrukturę żeglarską, rozbudowaną bazę noclegową, a przede wszystkim atrakcyjne położenie nad otwartym morzem. To właśnie predestynuje ją do ulokowania tam najważniejszych imprez żeglarskich, z reguły odbywających się na akwenach morskich, a usteckie regaty będą mogły stać się cenną okazją do zdobywania przez polskich żeglarzy doświadczenia żeglowania na otwartym morzu.

Regaty Charlotta Sailing Days odbędą się w Ustce po raz pierwszy w historii.  Partnerem tytularnym jest Dolina Charlotty, organizatorami Centrum Sportów Wodnych ‘Opty’ oraz PSK505 wraz z WindAdrenaline.pl.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnego fanpage’a regat:

www.facebook.com/CharlottaSailingDays

Klip promujący Charlotta Sailing Days

https://www.youtube.com/watch?v=xCTIG4rNNUU

Zapraszamy do Ustki!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.