Zdobywcy żeglarskiego Pucharu Warszawy wyłonieni!

2017-06-02 23:38 Ewa Jodłowska/UKS FIR Warszawa

Ostatni weekend maja stał w Nieporęcie pod znakiem Optimistów. Nad wody Jeziora Zegrzyńskiego ściągnęło ponad 150 młodych żeglarzy z całego kraju (i nie tylko - przybyli także zawodnicy z Rosji), by walczyć o Puchar Warszawy w klasie Optimist.

Niestety w tym roku pogoda niespecjalnie dopisała. Jedynie w piątek, pierwszego dnia regat, stabilny wschodni wiatr umożliwił sprawne przeprowadzenie trzech zaplanowanych na ten dzień wyścigów. Kolejne dwa dni, to bardzo słabe i zmienne wiatry. W sobotę mimo dwóch prób nie udało się przeprowadzić żadnego wyścigu. Za każdym razem wiatru wystarczało jedynie na 10 minut, a przez kolejne pół godziny była kompletna cisza, tak więc komisja regatowa zmuszona była do przerwania obu wyścigów. W niedzielę było z wiatrem odrobinę lepiej, choć i tak, zarówno dla zawodników, jak i dla organizatorów - niełatwo. Wiatr kręcił, to się wzmagał, to słabł - mimo tej niesprzyjającej aury, udało się rozegrać dwa wyścigi. I tak całe regaty zakończono na pięciu wyścigach.

W grupie B spośród 130 startujących najlepiej z trudnościami akwenu poradził sobie zawodnik KS Baltic Michał Jaroszek, drugi był Filip Olszewski KS Spójnia Warszawa, a na najniższym stopniu podium stanął Antoni Lipiński LKS Charzykowy. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Danuta Grudzień UKS Silesia Opty Chełm, tuż za nią uplasowała się jej klubowa koleżanka Krystyna Szpor, a trzecie miejsce zajęła Kaja Śledzińska KS Spójnia Warszawa. W grupie A startowało 21 zawodników, całe podium należało do zawodników KS Spójnia Warszawa - zwyciężył (po raz drugi z rzędu) Ignacy Oźminkowski, drugie miejsce zajęła Dominika Fajdasz, a trzeci był Kacper Wałęga.

Oprócz emocji na wodzie, na zawodników czekały też atrakcje brzegowe - w piątek młodzi żeglarze mogli sprawdzić się w konkurencjach sprawnościowych - na torze przeszkód, w sobotę był grill, a w niedzielę podczas zakończenia regat wśród uczestników rozlosowano osprzęt żeglarski ufundowany przez firmę e-Boats.

Poczynania młodych żeglarzy można było śledzić na bieżąco na twitterze: https://twitter.com/RegatyZegrze i na FB: https://www.facebook.com/events/353832631681710