Zagle.se.pl » Aktualności » Zbigniew "Gutek" Gutkowski wspiera żeglarstwo w Gdyni i Mrągowie

Zbigniew "Gutek" Gutkowski wspiera żeglarstwo w Gdyni i Mrągowie

Zbigniew Gutkowski, jacht ENERGA, fot; materiały prasowe
W najbliższy weekend Zbigniew „Gutek” Gutkowski, jako ambasador programu ENERGA Sailing weźmie udział w dwóch wydarzeniach: LOTTO 49er Grand Prix Gdynia - niezwykle widowiskowych regatach dwuosobowych łódek typu skiff, jako komentator oraz imprezie z cyklu 7 Cudów Mazur w Mrągowie. W weekend dojdzie także do wyjątkowego spotkania. Do Mariny Sopot zawita jacht Hugo Boss. Będzie to niespotykana okazja by zobaczyć aż dwie łódki klasy IMOCA 60 w Polsce.

Gdynia po raz czwarty będzie gospodarzem jednej z najciekawszych imprez sportowych na polskim wybrzeżu, będących jednocześnie okazją do sprawdzenia formy kadrowiczów startujących w klasie 49er, prowadzonych przez Pawła Kacprowskiego przed Mistrzostwami Świata w hiszpańskim Santander. Do Gdyni oprócz polskich załóg przybędą żeglarze z Holandii, Rosji, Ukrainy i Niemiec. Podczas LOTTO 49er Grand Prix Gdynia kibice mogą liczyć na dodatkowe atrakcje w miasteczku regatowym. Organizatorzy przygotowali dla sympatyków żeglarstwa warsztaty fitness prowadzone przez profesjonalnych instruktorów, a także turniej buble soccer.

W sobotę najlepszy polski żeglarz oceaniczny wypłynie na jachcie ENERGA w kilkugodzinny rejs po Zatoce Gdańskiej, gdzie wraz z swoimi gośćmi będzie obserwował regaty dwuosobowych łódek 49er. Z kolei o 22.00 Gutek wspólnie z Dariuszem Urbanowiczem wcieli się w rolę komentatora nocnego wyścigu odbywającego się wzdłuż gdyńskiego wybrzeża, który w minionym roku wzbudził wśród publiczności duże zainteresowanie. Najbliższy weekend będzie wyjątkowy jeszcze z jednego powodu. W Marinie Sopot zacumuje jacht Hugo Boss, na którym słynny żeglarz Alex Thomson zajął drugie miejsce w Barcelona World Race (2008) i trzecią lokatę w Vendée Globe (2013). Będzie to szczególna gratka dla fanów żeglarstwa. Rzadko bowiem na wodach Zatoki Gdańskiej spotykają się dwie jednostki klasy IMOCA 60.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

- Bardzo cieszę się, że będę mieć okazję uczestnictwa w dwóch niesamowitych wydarzeniach. Sam kiedyś ścigałem się w klasie 49er i dobrze wspominam te czasy. Łódki typu skiff są bardzo efektowne, dlatego kibice z pewnością nie będą narzekać na nudę. Spotkanie z Alexem Thomsonem jest dla mnie czymś szczególnym. Nie każdy wie, że jacht ENERGA to była jednostka Hugo Boss, należąca do mojego brytyjskiego przyjaciela - powiedział Zbigniew Gutkowski.

Ponadto w niedzielę Gutek wyruszy na Mazury do Mrągowa, aby komentować regaty  eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix 7 Cudów Mazur, w których jachty zmierzą się w klasie open oraz specjalny rejs polskich kabareciarzy. Gdańszczanin w Centrum Edukacji Ekologicznej spotka się również z sympatykami żeglarstwa, gdzie opowie o swoich przygotowaniach do Barcelona World Race, a także o samych regatach, które należą do jednych z najbardziej wymagających na świecie. - Nie mogę doczekać się wizyty w Mrągowie. Mazury, to piękne miejsce, zawsze chętnie tutaj przyjeżdżam. Wiele osób zaczyna swoją przygodę z żeglarstwem od pływania po jeziorach. Mam nadzieję, że chociaż część z tych żeglarzy będzie miało okazję do spróbowania swoich sił na morzach i oceanach - stwierdził Gutek.

7 Cudów Mazur to wspólna inicjatywa samorządów Giżycka, Mikołajek, Mrągowa, Rucianego-Nidy, Rynu oraz Węgorzewa. Jest kontynuacją głośnej kampanii Mazury Cud Natury, dzięki której region Wielkich Jezior Mazurskich w plebiscycie New7Wonders znalazł się wśród 14 najpiękniejszych miejsc na ziemi i 5 w Europie. Aby nie zmarnować nabudowanego wówczas kapitału, miasta postanowiły współpracować, w celu dalszej promocji regionu. Pierwsza edycja akcji odbyła się w 2013 roku.
W ramach kampanii od czerwca do września 2014 r, w miastach partnerskich zorganizowany zostanie cykl regat o Żeglarskie Grand Prix Mazur. Sportowej rywalizacji żeglarzy towarzyszyć będą liczne atrakcje na lądzie.
Sponsorem Głównym kampanii jest firma Energa, zaś Partnerem Strategicznym Delphia Yachts.

Na temat:

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?