Zagle.se.pl » Aktualności » Z wiatrem, tańcem i słońcem na pokładzie "Żagielka"

Z wiatrem, tańcem i słońcem na pokładzie "Żagielka"

To był naprawdę wyjątkowy roztańczony i słoneczny poranek, z licznym udziałem niecodziennych małych artystów – piratów, żeglarzy, marynarzy, syren, nimf i rusałek, na gościnnym "pokładzie" szczecińskiego Przedszkola Publicznego nr 27 "Żagielek". Przedszkole to od lat przoduje w Szczecińskim Programie Edukacji Wodnej i Żeglarskiej i od 12 lat jest m.in. gospodarzem Międzyprzedszkolnego Przeglądu Tańca Morskiego "Z wiatrem w żaglach".

Tym razem swoje dynamiczne, barwne i pomysłowe morskie tańce zaprezentowały świetnie przygotowane "maluchy" z siedmiu szczecińskich placówek przedszkolnych – z PP nr 5, 9, 65 i 66, ŚPEW nr 1 i ZS nr 16 oraz oczywiście gospodarze, z Przedszkola Publicznego nr 27, wspierani przez niestrudzoną dyrektor Gabrielę Poleszak, czuwającą nad całością i prowadzącą przegląd...

Warto dodać, że dyrekcja i cała kadra "Żagielka" ma naprawdę duże osiągnięcia na polu pielęgnowania morskich i żeglarskich tradycji naszego miasta, za co już wielokrotnie było nagradzane w konkursach miejskich i innych. Wszystko to dzięki wspólnym działaniom  personelu, rodziców, dzieci i mocno zaangażowanych przyjaciół przedszkola, m.in. z sąsiedzkiej Akademii Morskiej (dawnej WSM), a także z PŻM, Centrum Żeglarskiego i Pałacu Młodzieży, ZOZŻ, Straży Miejskiej, policji, straży pożarnej i innych.

Najlepszym dowodem była właśnie obecność na przeglądzie sporej grupy gości, w tym kapitańskiej i mundurowej z AM i PŻM, z policji szczecińskiej i z... Brandenburgii, Straży Pożarnej ze Śmierdnicy i już nie mundurowych pozostałych przyjaciół – z Centrum Żeglarskiego, Pałacu Młodzieży, z PP "Pod Żaglami" ze Świnoujścia, i innych.

Wszyscy otrzymali dyplomy i upominki, goście rewanżowali się podobnie, w tym kpt.ż.w. Mirosław Folta z PŻM przekazał dla gospodarzy piękny model "Daru Pomorza". Na koniec zatańczyli wszyscy razem – dzieci i goście, planując już udział w kolejnym przeglądzie, za rok….

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?