Zagle.se.pl » Aktualności » Wiatr i Woda 2017: skromniej pod żaglami? Tylko pozornie!

Wiatr i Woda 2017: skromniej pod żaglami? Tylko pozornie!

Antila 24.4
Autor: archiwum "Żagli"
Antila 24.4
Na wystawę w Warszawie jachtów żaglowych nie przyjedzie wiele, ale to nie znaczy, że oferta rynkowa prezentowana na "Wiatr i Woda" nie będzie szeroka. Ponadto, dla amatorów pływania w ciszy pod żaglami, przygotowane są też atrakcyjne premiery!

Pierwsza z nich to model, który pewnie szybko zdobędzie serca żeglarzy mazurskich – Antila 24.4 – niespełna siedmioipółmetrowy jacht turystyczny do wygodnego żeglowania po jeziorach, autorstwa Jacka Daszkiewicza. Antila Yachts pokaże na targach także swą flagową Antilę 33 i któryś z dwu modeli: A27 lub A26cc.

Premierową prezentację będzie miał także oryginalny jacht Tomasza Siwika – TES 246 Versus. Jednostka mierzy niecałe 7,5 m długości – wolno nią pływać bez uprawnień, a jej szerokość nie przekracza 2,55 m – można więc ją transportować po drogach publicznych. Jacht ma charakterystyczną odwróconą dziobnicę i bardzo oryginalne kształty.

Na temat:

Trzecia nowość to gratka dla żeglarzy aktywnych – bezmieczowy katamaran TopCat X4, prosty w żeglowaniu, przeznaczony dla żeglarzy na każdym poziomie. Na czas targów importer – Topcat Polska – przygotował promocyjne warunki jego sprzedaży.

Topcat

Jachty już znane...

Northman przywiezie na targi dwa jachty żaglowe spośród siedmiu obecnie produkowanych. Pierwszy z nich to turystyczny Maxus 26, który znakomicie przyjął się na Mazurach po debiucie wiosną 2015 r. Drugi jacht – Maxus 22 pokazany zostanie ze szczególnej okazji, o czym za chwilę.

Iławska stocznia Yacht Hornet szykuje kolejną armatorską wersję turystycznego Horneta 29, po raz pierwszy zabudowanego wewnątrz bez podziału na kabiny. Z kolei firma czarterowa Twist Yacht z Kamienia Pomorskiego przywiezie prawdopodobnie oferowanego do wynajęcia Twista 32 w wersji typowo morskiej.

Hornet

...i te z katalogów

Wiele firm nie przywiezie ze względów logistycznych do Warszawy oferowanych jachtów, ale i tak na ich stoiskach będzie je można kupić. Polska stocznia Delphia Yachts produkuje np. dziewięć modeli turystycznych i sportowych jachtów żaglowych, w tym duże jednostki mazurskie. Balt-Yacht wytwarza cztery modele napędzane wiatrem, dwa do turystyki oraz dwa do szkoleń i turystyki. Janmor produkuje pięć jachtów, w tym słynną DZ-tę.

Importerzy słynnych marek światowych oferują jeszcze więcej modeli, przede wszystkim morskich i oceanicznych. I tak: Yachts & Yachting wraz z siostrzaną Super Yachts reprezentuje w Polsce popularne marki: Dufour, Bavaria i Grand Soleil, ekskluzywne Amel i Swan, a także katamarany Fountaine Pajot i Nautitech – w sumie 45 modeli każdej niemal wielkości.

Dobre Jachty, importer jachtów turystycznych Jeanneau, katamaranów Lagoon, luksusowych CNB (Bordeaux), ma w ofercie 28 modeli, dopasowanych do potrzeb większości żeglarzy morskich i firm czarterowych. Dodatkowo ta firma proponuje atrakcyjny model inwestycyjny związany z jachtami, pozwalający na nich zarobić.

Luxury Sails reprezentuje w Polsce giganta na rynku katamaranów turystycznych, stocznię Leopard (4 jednostki), a także ekskluzywne jednokadłubowe contesty (9 modeli).
Wszystkie jachty żaglowe marek Hanse, Dehler, Moody, łącznie 21 jednostek, będzie można kupić z kolei na stoisku firmy Horyzont.

Atsea pokaże na "Wiatr i Woda" motorówki, ale firma ta oferuje też popularne w czarterach chorwackich impressiony (4 jachty) i usportowione turystyczne elany (9 modeli).
Nowa na naszym rynku firma RR Yachts reprezentuje na rynku niezwykle eleganckie francuskie marki Wauquiez, odkrytopokładowe piękne Tofinou, katamarany żaglowe i motorowe Privilege – w sumie 16 modeli.

Francuski potentat Beneteau ma w sprzedaży na Polskę 13 jachtów – poprzez firmę Premium Yachts, czyli żeglarski oddział Powerboats.

Maxus

Dla zawodowców i początkujących

Wracając do jachtów, które pojawią się na targach – jeden ma za sobą niezwykłą historię. To, wspomniany wyżej, malutki Maxus 22 "Atlantic Puffin" w wersji kilowej, na którym kpt. Szymon Kuczyński samotnie opłynął świat. Po "przeciwnej stronie bieguna", choć całkiem niedaleko od Maxusa, stanie jacht klasy... DZ – odebrany właśnie ze stoczni kultowy dwumasztowiec. Oklejony w nowoczesną grafikę będzie służył w sezonie dzieciom i dorosłym podczas szkoleń organizowanych przez firmę Sztorm Grupa.

Niewiele jachtów napędzanych wiatrem stanie "osobiście" w halach Targów "Wiatr i Woda", ale każdy przyzna, że oferta żaglowa na polskim rynku jest imponująca!

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?