Zagle.se.pl » Aktualności » W Gdyni szkolono przyszłych żeglarzy klasy 505

W Gdyni szkolono przyszłych żeglarzy klasy 505

Szkolenie klasy 505
Autor: materiały prasowe
Szkolenie klasy 505
Kilkudziesięciu zawodników klasy 505 i żeglarzy startujących w innych konkurecjach żelarskich wzięło udział w szkoleniu regatowym zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Klasy 505. Wykłady prowadzili doświadczeni zawodnicy oraz zaproszeni goście. Cenną wiedzę można było zdobyć w siedzibie Yacht Klubu STAL w Gdyni.

Szkolenia regatowe organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Klasy 505 przed zbliżającym się sezonem to już kilkuletnia tradycja. Przez dwa dni (10 i 11 lutego) uczestnicy mieli okazję zdobyć wiedzę i podnieść swoje regatowe umiejętności. Spotkanie zawodników i pasjonatów żeglarstwa z doświadczonymi regatowcami klasy 505 miało formę cyklu wykładów i prezentacji.

Pierwszy dzień został w dużej części poświęcony technice trymowania żagli. Doświadczeni żeglarze Łukasz Skrzycki i Przemek Zagórski szczegółowo omawiali wszystkie zagadnienia związane z uzyskaniem odpowiednich kształtów żagli. Ich głębokość, profil, skręt czy też uzyskanie efektu dyszy przestały być wiedzą tajemną. Omówione zostały kolejno wszystkie regulacje i efekty ich użycia. To był dobry punkt wyjścia do prezentacji filmów oraz zdjęć z regat, z najczęściej popełnianymi błędami w trymie żagli. Prelegenci od razu instruowali, jakie poprawki należało zrobić by uzyskać optymalne ustawienia.

Na temat:

W kolejnej części szkolenia Przemek Zagórski przedstawił kompleksową informację o zbliżających się Mistrzostwach Świata Klasy 505 w 2018 roku w Gdyni. Omówił, jak tak duża impreza wygląda od kuchni. Zaprezentował plany organizacyjne związane z przyjazdem najlepszych żeglarzy świata do Gdyni. Integralną częścią wystąpienia Przemka była prezentacja startu „z bramy”. Jest to jedyna możliwość bezpiecznego wystartowania ponad 150 jachtów w jednym czasie. Opis, procedury, tips & tricks pokazane przez Przemka mogą okazać się w niedalekiej przyszłości bezcenne.

Drugi dzień szkolenia należał do Rafała Sawickiego.  Były członek polskiej kadry olimpijskiej klasy 470, a dziś jeden z najbardziej utytułowanych polskich sterników meczowych w ciąg kilku godzin przedstawił kolejne elementy nowych przepisów regatowych żeglarstwa obowiązujących na lata 2017 -2020. Wiedzę ze szkolenia zawodnicy klasy 505 będą mogli sprawdzić w praktyce już za kilka tygodni. 17 maja w Pucku odbędą sie pierwsze regaty z cyklu Pucharu Polski 505. Szczegółowy kalendarz Pucharu Polski 505 oraz materiały szkoleniowe można znaleźć na stronie klasy www.int505.pl

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?