Zagle.se.pl » Aktualności » TTSR 2017 na europejskich żaglowcach: dołącz do załogi!

TTSR 2017 na europejskich żaglowcach: dołącz do załogi!

The Tall Ships Races
Autor: Wiesław Seidler
The Tall Ships Races
Finały i zloty żaglowców The Tall Ships Races to impreza, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do Szczecina zawitała już dwukrotnie – w 2007 i 2013 roku, a także w 2015 r., z finałem tzw. „małych tolszipów” (bałtyckich). Po raz kolejny – w  2017 roku - znowu zawitają do nas największe żaglowce świata, na podobnej jak w poprzednich latach bałtyckiej trasie, pomiędzy Halmstad (Szwecja), Kotką i Turku (Finlandia) i Kłajpedą (Litwa), z finałem w Szczecinie.

Od 2004 roku już corocznie wyróżnia się w „tolszipowej” flotylli oficjalna młodzieżowa reprezentacja Szczecina, już kilkakrotnie zwycięska, głównie na pokładach „Daru Szczecina” i „Fryderyka Chopina”, zawsze z udziałem m.in. laureatów Szczecińskiego Programu Edukacji Morskiej. Tak będzie też w tym roku. Nabory młodzieżowych załóg prowadzić będzie tradycyjnie Centrum Żeglarskie i Pałac Młodzieży (wg zbliżonych od lat, znanych już naszym młodym żeglarzom reguł), a dla zainteresowanych tą wielką przygodą na morzu, młodych i starszych chętnych, jest też jeszcze jedna ciekawa propozycja, czyli żeglarskie wymiany międzynarodowe.

Podobnie było już swego czasu na żaglowcu „Europa”, kiedy w takiej międzynarodowej załodze znalazła się dwójka laureatów naszego Programu Edukacji Morskiej – Natalia i Paweł, obecnie już absolwentów szczecińskiej Akademii Morskiej i zawodowo ludzi morza. Tym razem te wymiany będą miały miejsce  na pokładach kilku wielkich europejskich żaglowców, w tym m.in. polskiego „Kapitana Borchardta”! Co ciekawsze, oferta ta jest skierowana nie tylko do młodzieży w wieku 15-25 lat, ale i do osób starszych, a organizatorzy akcji pomogą także w zdobyciu funduszy (szczegóły do pobrania – poniżej). Tak więc zaplanuj już dzisiaj wakacje na Bałtyku, pod żaglami „tolszipów”, albo w reprezentacji Szczecina, albo w międzynarodowych załogach! Powodzenia!

***

Dołącz do załóg na takich żaglowców jak "Eendracht", "Gallant" czy "Vega Gamleby", podczas rejsiu z litewskiej Kłajpedy do Szczecina. Więcej informacji o wymianach na różnych etapach regat znajdziesz na stronie internetowej Windseeker.org

Wymiany na żaglowcach to coś więcej niż żeglowanie! Wspólny rejs w międzynarodowym gronie młodych ludzi to także okazja do poznania nowych kultur, ich zwyczajów, kuchni i rozrywek. Bariery językowe szybko znikają, ustępując miejsca nowym przyjaźniom, a doświadczenie rejsu na żaglowcu na długo pozostaje we wspomnieniach. Starannie dobrani mentorzy dbają o program kulturalny oraz dobre samopoczucie uczestników. Jeśli masz więcej niż 25 lat, nie przejmuj się! Polski szkuner trzymasztowy "Kapitan Borchardt" czy największy z norweskich żaglowców "Statsraad Lahmkuhl" również zapewnią Ci niezapomniane przeżycia…

Jeśli marzysz o takim rejsie na żaglowcu, lecz Twój budżet sugeruje raczej wyprawy na dmuchanym pontonie, nie wszystko stracone! Skontaktuj się z biurem Windseeker pod adresem info@windseeker.org Pomożemy Ci zorganizować akcję zbierania funduszy lub podpowiemy jak znaleźć sponsorów. Na koniec grudnia 2016 roku lot ze Szczecina (z przesiadką w Warszawie), do Połągi (32 km od Kłajpedy), przelot 31 lipca.2017 r., to koszt tylko ok. 450 zł.  Nie czekaj, skontakuj się z nami!!!

***

Pierwsza edycja tej wielkiej międzynarodowej imprezy – obecnie pod nazwą The Tall Ships Races, wcześniej OpSail, czyli Operacja Żagiel - odbyła się w 1938 roku, kiedy w Sztokholmie spotkało się ponad 20 żaglowców. Teraz flotylla TTSR liczy corocznie blisko 100 jachtów i żaglowców, z całego świata, z czego przeciętnie ok. 10 pod polską banderą, gdy regaty odbywają się na Atlantyku i aż od 20 do 30 w bałtyckich edycjach imprezy, jak było w latach 2007, 2013 i 2015 i jak będzie z pewnością w 2017 roku. Dołącz do załogi!

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

Na temat:

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?