Zagle.se.pl » Aktualności » Sydney Hobart - nowy rekord! Perpetual Loyal na mecie

Sydney Hobart - nowy rekord! Perpetual Loyal na mecie

Perpetual Loyal Sydney Hobart 2016
Stustopowy "Perpetual LOYAL" Anthony'ego Bella zwyciężył w czasie bewzględnym w 72. regatach Rolex Sydney Hobart, bijąc rekord trasy o blisko 5 godzin!

Ten wspaniały jacht to ex-"Rambler", który wygrał Fastnet, Middle Sea Race i wiele innych wyścigów. Bell wygrał już regaty Rolex Sydney Hobart w 2011 roku, ale w kolejnych latach nie miał szczęścia to tego klasyku. W 2014 roku jego "Perpetual LOYAL" złamał ster, a w 2015 uderzył w podwodne UFO...

W tegorocznej edycji S2H skipperem jachtu był Tom Slingsby – złoty medalista olimpijski w klasie Laser w 2012 r. w Londynie, pięciokrotny mistrz świata, zdobywca Pucharu Ameryki z Team Oracle w 2013 roku (był wówczas strategiem z załodze Jamesa Spithila). Nawigatorem "Perpetual LOYAL" jest Tom Addis, weteran regat Volvo Ocean Race a funkcję Sailing Mastera na "Loyalu" pełni Tony Mutter, także weteran regat VOR.

"Perpetual LOYAL" przepłynął liczącą 628 mil morskich trasę z Sydney do Hobart na Tasmanii w czasie ok. 1 doby, 13 godzin, 31 minut i 20 sekund i pobił rekord należący od 2012 roku do słynnego "Wild Oats XI". Jacht ten, należący do rodziny Oatleyów, musiał wycofać się z tej edycji wyścigu, żeglując na prowadzeniu. Powodem była poważna awaria uchylnego kilu. To już druga pod rząd awaria tej słynnej jednostki, 8-krotnego zwycięzcy regat Rolex Sydney Hobart.

Na temat:

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?