Zagle.se.pl » Aktualności » STS "Kapitan Borchardt” prowadzi w regatach. Przygotowania do TTSR na ostatniej prostej

STS "Kapitan Borchardt” prowadzi w regatach. Przygotowania do TTSR na ostatniej prostej

Żaglowiec Kapitan Borchardt
STS "Kapitan Borchardt” prowadzi w klasyfikacji generalnej regat The Tall Ships’ Races. Żaglowce płyną do Szczecina. Tymczasem miasto prowadzi ostatnie przygotowania do finału TTSR 2017, najważniejszej imprezy w tym roku. 

Pełen program wydarzenia został już opublikowany na www.tallships.szczecin.eu.

                                            >>> ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM <<<

Znajdują się tam także wszystkie informacje związane z postępem przygotowań do żeglarskiego święta. – Jesteśmy na ostatniej prostej. Żaglowce już płyną, a miasto przygotowane jest do tego wielkiego wydarzenia – zapowiedział Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina. – Jesteśmy gotowi przyjąć wszystkich odwiedzających nasze miasto. Mamy dla nich wiele dobrych wiadomości  potwierdziła Zofia Sadłowska z Centrum Żeglarskiego, która podsumowała pierwszy etap regat na trasie z Halmstad do portu Kotka – Fryderyk Chopin zajął w swojej klasie szóste miejsce, Zryw był piąty, a Urtica też szósta. Na tych jednostkach płyną członkowie żeglarskiej reprezentacji Szczecina. Prócz tego warto wspomnieć, że polski żaglowiec Kapitan Borchard prowadzi w klasyfikacji generalnej. W Szczecinie spodziewamy się ponad 70 jednostek z 18 krajów. Na ich pokładach przypłynie około 2,5 tys. załogantów.

                                       >>> WYKAZ IMPREZ TOWARZYSZĄCYCH <<<

6 sierpnia odbędzie się koncert „ODYSSEA” Henriego Seroki, który odbędzie się w Operze na Zamku. Koncert będzie prapremierą dzieła, które napisane zostało z myślą o szczecińskim finale regat TSR – W poniedziałek odbędzie się darmowy koncert, który rozpocznie się o godzinie 20, a na scenie wystąpi Kayah, przed nią zaś C-Bool. Tym samym poznaliśmy wszystkich wykonawców, którzy zaprezentują się przed szczecińską publicznością podczas zlotu wielkich żaglowców, przypomnijmy, że na scenie głównej w sobotę ( 5 sierpnia) wystąpi Andrea Bocelli w towarzystwie filharmoników szczecińskich i Chóru Szczecin.

Na temat:

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?