Zagle.se.pl » Aktualności » Star Sailors League: Regaty za nami! Sprawdź WYNIKI

Star Sailors League: Regaty za nami! Sprawdź WYNIKI

Star Sailors League
Autor: materiały prasowe Star Sailors League
Star Sailors League
W sobotę rozegrano trzy wyścigi finałowe, tzn. ćwierćfinały, półfinały i finały. Niestety nasza załoga Kusznierewicz - Życki odpadła z dalszej walki w pierwszym biegu i tym samym ukończyła regaty na 9. miejscu. Wyprzedziliła czterokrotnego medalistę olimpijskiego Jochena Schuemanna i Ingo Borkowskiego (obaj GER), oraz pięciokrotnego mistrza świata w Match-Racingu, Iana Williamsa, żeglującego z mistrzem świata w klasie Star, Stevenem Mitchellem (obaj GBR. Steven zdobył mistrzowski tytuł wraz z Iainem Percy w 2002 r.). To jednak nie starczyło, by przejść do półfinału.

Relacja Dominika Życkiego:

Ten pierwszy bieg przeprowadzono w ekstremalnie słabym wietrze, przy którym walka na trasie wyglądała jak koszmar, przynajmniej dla nas. Z pewnością przyczyniła się do tego pożyczona łódź, która daje nam duży komfort żeglugi w wietrze powyżej 9-10 węzłów. Poniżej 6 węzłów - a taki wiatr wiał podczas wyścigu - płynie jednak bardzo wolno w porównaniu do innych, mimo naszych prób jej dotrymowania. Kończymy więc te regaty z lekkim niedosytem, zarówno jeśli chodzi o zajęte miejsce, jak i ilośc wyścigów, w których wzięliśmy udział, oraz ze względu na słabe wiatry, jakie mieliśmy tu praktycznie każdego dnia. To zupełnie nietypowa pogoda na Bahamach w tym czasie. Dwa poprzednie finały były tryudniejsze fizycznie, ale średni i silny wiatr dawały mnóstwo przyjemności z żeglowania i lepsze miejsca w wyścigach. Teraz nam tego bardzo brakowało.
Wielkie gratulacje dla medalistów tegorocznego finału. We wspaniałym stylu od początku regat żeglowali zwycięzcy FInału SSL, Georga Szabo (USA) i Edoardo Natucci (ITA) oraz załoga francuska, brązowi medaliści Xavier Rohart/Pierre Alexis Ponsot. Frnacuzi wygrali rundę kwalifikacyjną, załoga amerykańsko-włoska była czwarta. Dobrą passę kontynuowali w dalszych rozgrywkach. Z kolei srebrni medaliści tegorocznego Finału, Nowozelandczykl Hamish Pepper i Brazylijczyk Bruno PRada pływali ze zmienym szczęściem i ledwo awansowali do półfinału. Jednak kolejny, półfinałowy wyścig wygrali w doskonałym stylu, a w wyścigu finałowym zmieniali się co chwila prowadzeniem z załogą Szabo/Natuci. Przegrali tę zaciętą, finałową walkę o dosłownie kilka metrów. Podobny dystans na mecie mieli do teamu Pepper/Prada Francuzi - mimo słabego wiatru, walka trwała do samego końca!
 
Nie wiemy w tej chwili, czy i kiedy wystartujemy po raz kolejny na starze. Wygląda na to, że Liga Żeglarzy klasy Star będzie się rozwijać i jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, to w przyszłym roku rozegrane zostaną trzy imprezy z tego cyklu - pierwsza w maju w Hamburgu, druga we wrześniu w Szwajcarii lub (uwaga!) na Bermudach, trzecią będzie najprawdopodobniej finał - po raz czwarty rozegrany na Bahamach.
 
Pełne wyniki znajdziecie tutaj: http://finals.starsailors.com/results-2/

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

OBSERWUJ NAS NA TWITTERZE

Na temat:

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?