Star Sailors League: Dzień trzeci bez wyścigów

2015-12-05 11:44 Informacja prasowa
Star Sailors League, Życki, Kusznierewicz
Autor: materiały prasowe Star Sailors League

W piątek w Nassau nie rozegrano kolejnych wyścigów w regatach Star Sailors League. Nasza załoga Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki zajęła po siedmiu wyścigach kwalifikacyjnych trzecie miejsce i wywalczyła tym samym awans do ćwierćfinału. Awans zdobyło 11 załóg.

Podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorzy planowali rozegranie 9 wyścigów eliminacyjnych w ciągu pierwszych trzech dni regat, czyli od środy do piątku, a w sobotę trzy wyścigi finałowe (termin rezerwowy wyznaczono na niedzielę). Kwalifikację do tych trzech biegów wieńczących tegoroczną Ligę uzyskały załogi z miejsc 1-11, przy czym zespół, który w kwalifikacjach zdobędzie pierwsze miejsce, przechodzi od razu do półfinału. Załogi sklasyfikowane na miejscach 2-11 rozpoczną walkę w sobotnim wyścigu ćwierćfinałowym, w którym awans do półfinału wywalczy jedynie 6 załóg, pozostałe zaś zakończą zmagania na miejscach 8-11. W wyścigu półfinałowym, który zacznie się kilka minut później, weźmie udział w sumie 7 najlepszych załóg (szczęśliwa szóstka po ćwierćfinale oraz zwycięzca kwalifikacji), z których do finału przejdą tylko cztery. Zwycięzcą Finału Star Sailors League zostanie ta załoga, która jako pierwsza minie linię mety w finałowym wyścigu.

W sobotę wyścigi mają rozpocząć się o godzinie 11.00 czasu lokalnego, a więc o 17.00 w Polsce. Transmisję na żywo (LIVE) można oglądać na www.zagle.com.pl