Zagle.se.pl » Aktualności » Sprawdź PROGRAM zlotu żaglowców w Szczecinie!

Sprawdź PROGRAM zlotu żaglowców w Szczecinie!

Zlot żaglowców w Szczecinie
Od 5 do 8 sierpnia Szczecin kolejny raz stanie się żeglarską stolicą Europy! Największe żaglowce świata kończące wyścig po Bałtyku zawiną do stolicy Pomorza Zachodniego, by wspólnie z mieszkańcami i turystami świętować wielki finał regat The Tall Ships Races 2017. Przepiękne, położone nad wodą Wały Chrobrego ponownie wypełnią się żeglarską atmosferą. The Tall Ships Races honorowym patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Szanowni Goście Zlotu!

Już po raz trzeci w historii Szczecin staje się światową stolicą żeglarstwa. W 2007 roku, przy organizacji pierwszego Finału Regat The Tall Ships Races odwiedziły nas setki tysięcy ludzi.

W 2013 roku, podczas drugiego „szczecińskiego finału”, teren imprezy zwiedziło ponad dwa miliony osób. Wydarzenie pod względem organizacji okrzyknięto najlepszym w historii. W centrum miasta przycumowały dziesiątki najpiękniejszych żaglowców i oldtimerów. Ponownie postawiliśmy sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Dlatego do tegorocznego zlotu przygotowywaliśmy się od wielu lat.

Na tych, którzy już u nas byli, czeka mnóstwo niespodzianek. Oprócz mistrzowskiej imprezy, bo do tego już chyba przyzwyczailiśmy każdego, gości przywita zupełnie inne, piękniejsze miasto. Mamy nowy wjazd do Szczecina. W centrum, na zaniedbanej dotąd wyspie, jest marina, która gości żeglarzy nie tylko z Polski, ale również Niemiec, Szwecji czy Wielkiej Brytanii. Po dwóch stronach rzeki przygotowaliśmy bulwary, które stały się prawdziwym hitem. Wieczorami można na nich spotkać tysiące ludzi.

Przemianę traktuję jako sukces wszystkich mieszkańców. Zapraszam zatem do odwiedzenia naszego wyjątkowego miasta. Sierpień to czas wielu wyjątkowych imprez. Zaczynamy od regat, kończymy na mistrzostwach Europy w siatkówce. Zapewniam, że ten, kto skorzysta z zaproszenia, nie będzie żałował swojej wizyty i zapamięta ją na długie lata.

Prezydent Szczecina
Piotr Krzystek

Program TTSR

Na temat:

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?