Sopot Catamaran Cup 2014 za nami ZDJĘCIA i WYNIKI

2014-05-05 19:01 lsawala
Sopot Catamaran Cup, fot: Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO
Autor: Archiwum Żagli

W Sopocie odbyły się doroczne regaty Sopot Catamaran Cup. Organizatorem wydarzenia był Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO, patronem Miasto Sopot i Polski Związek Żeglarski. Do Sopotu przyjechali zawodnicy klasy A, F-18, Hobie Cat 16 i Open. Prezentujemy wyniki zawodów.

W sobotę rozegrano 3 wyścigi przy bardzo słabym wietrze o sile 5-6 węzłów. Warunki były bardzo wymagające, wiatr kręcił z różnych stron. Tego dnia najlepiej żeglowali w A-class Marek Żebrowski, który wygrał wszystkie trzy wyścigi i Tymek Bendyk, który we wszystkich wyścigach był drugi. W klasie F-18 dominowała załoga z Warszawy: Piotr Siciński i Krzysztof Bassak. W klasie Open walka była bardziej wyrównana, prowadzili Jakub Sobala i Krzysztof Grodzki, drugie miejsce zajmowali Seweryn Krajewski i Ewa Górska.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

W niedzielę warunki wiatrowe zupełnie się odmieniły. Porywisty wiatr dochodzący do 25 węzłów dla wielu załóg był bardzo dużym wyzwaniem. Sporo katamaranów zaliczyło wywrotkę, wiele załóg uszkodziło sprzęt. W tych wymagających warunkach rozegrano kolejne 3 wyścigi. Prowadzenie w klasie Open utrzymali Jakub Sobala i Krzysztof Grodzki, w klasie F-18 - Piotr Siciński i Krzysztof Bassak. W klasyfikacji młodzieżowej Andrzej Senkus i Kacper Ślepowroński wyprzedzili prowadzących w sobotę: Wojtka Kaczmarka i Michała Steffensa. Pierwsze miejsce w klasie Hobie Cat 16 zdobyli Jakub Wyroba i Jakub Kwiatkowski, drugie miejsce zajęła załoga: Aleksandra Sroczyńska i Mieczysław Siciński. W A-class w kategorii JUNIOR bezkonkurencyjny okazał się Tymek Bendyk, a bardzo dobre drugie miejsce zajął Kuba Surowiec. W A-class wyniki uległy zmianie: prowadzący po pierwszym dniu Marek Żebrowski, mimo dzielnej walki spadł na trzecie miejsce, a Junior – Tymek Bendyk zajął II pozycję na remisie punktowym ustępując Jackowi Noetzelowi, który w tych porywistych, silnych warunkach wiatrowych na latającym katamaranie Exploder A-14 wygrał 3 niedzielne wyścigi.

Już za trzy tygodnie, w dniach 24-25.05.2014 odbędą się regaty Sopot A-class Cup, które będą ostatnim sprawdzianem naszych zawodników przed czerwcowymi Mistrzostwami Europy we Francji.