Zagle.se.pl » Aktualności » Składany trimaran Dragonfly ochrzczony na Kiekrzu

Składany trimaran Dragonfly ochrzczony na Kiekrzu

W dniu 18 maja w klubie ŻLKS Kiekrz odbyło się nadanie imienia jachtowi Dragonfly 28 Sport nr POL 17604, który od tej pory będzie nosić nazwę "Dreamaran". To jeden z nielicznych składanych trimaranów tej renomowanej duńskiej marki, który pojawił się w naszym kraju.

Krótką ceremonię zwieńczyły oklaski, którymi sympatyczne grono przyjaciół żeglarstwa nagrodziło panią Barbarę Rogozińską – matkę chrzestną jachtu. Po zakończeniu oficjalnej części imprezy można było obejrzeć jacht w pełnej krasie oraz skosztować drobnego poczęstunku w piknikowej atmosferze.

Dragonfly 28 Sport to trimaran produkowany przez Quorning Boats z Danii (jedynym przedstawicielem tej stoczni w Polsce jest firma Rodan – organizator wczorajszej uroczystości). Dreamaran ma 8,75 m długości, 6,5 m szerokości oraz składane pływaki, dzięki którym w pozycji transportowej lub w zatłoczonej marinie ma jedynie 2,5 metrów szerokości. Podstawowy zestaw żagli w tej wersji ma powierzchnię 64 m2. Dodatkowy Code 0 mierzy 45 m2. Jacht w kategorii B mieści 5-osobową załogę. Unikalną cechę trimaranów Dragonfly jest prędkość – Dreamaran pod żaglami może osiągnąć ponad 22 węzły!

Rodan od miesiąca testuje jacht na Jeziorze Kierskim, ale na początku czerwca przeniesie łódkę do Powidza, a w lipcu na morze – do portu macierzystego w Kamieniu Pomorskim.

Jak głosi hasło reklamowe na ulotce projektu – intencją firmy jest organizowanie najszybszych eventów pod żaglami!

Zdjęcia z wydarzenia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości pana Huberta Padalaka z Videotools (www.videotools.pl).

Więcej o Dreamaranie na www.dreamaran.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/dragonflytrimaranspl/

Na temat:

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy odbyłeś już swój pierwszy rejs w tym roku?