Ścieżki rowerowe w Giżycku - ruszają konsultacje społeczne na Mazurach

2014-09-15 15:43 archiwum Żagli
Ścieżki rowerowe w Giżycku - ruszają konsultacje społeczne na Mazurach
Autor: Archiwum Żagli

Można przesyłać swoje uwagi do projektu budowy ścieżek rowerowych w Giżycku. Spotkanie z mieszkańcami odbędzie się we wtorek 29 września.

Na wniosek mieszkańców miasta Giżycka  Burmistrz Jolanta Piotrowska przeprowadza konsultacje społeczne na temat "Rozwoju sieci ścieżek rowerowych na terenie Miasta Giżycka".

Konsultacje prowadzone będą w następujących formach:

Otwarte spotkanie z mieszkańcami, które odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Giżycku w poniedziałek 29 września 2014 r. o godz. 17.00.

Badanie opinii publicznej poprzez umieszczenie projektu Mazurskiej Pętli Rowerowej (części miejskiej – Giżycka) na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Giżycku gizycko.pl – Platforma Konsultacji Społecznych w okresie od 15-28 września 2014 r.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

Opinie i uwagi do projektu budowy ścieżek rowerowych w Giżycku można przesyłać OD 15 WRZEŚNIA na adres mailowy konsultacje@gizycko.pl.

Konsultowany szlak ścieżek rowerowych w Giżycku jest częścią projektu "Mazurskiej Pętli Rowerowej" zawartej w Strategii Rozwoju "Wielkie Jeziora Mazurskie 2020". Projekt będzie realizowany wspólnie przez 12 mazurskich gmin, które planują pozyskanie na to dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Docelowo powstanie sieć tras wzajemnie się uzupełniających w całym regionie Mazur. System został tak zaprojektowany by mieszkańcy i turyści korzystali ze terenów atrakcyjnych krajobrazowo oraz krajoznawczo, bezpiecznych i wygodnych. Zakładany przebieg szlaku głównego /pętli/ oparty został o oś Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, w związku z tym całość Mazurskiej Pętli liczyć będzie około 300 km i przebiegać przez miejscowości: Węgorzewo – Ogonki – Pozezdrze- Pierkunowo – Giżycko – Wilkasy – Kanał Kula – Rydzewo – Cierzpięty – Okartowo – Karwik – Pisz – Wiartel – Krzyże – Ruciane Nida – Iznota – Mikołajki – Stare Sady – Jora Wielka –Notyst– Ryn/Pętla Mrągowska: Jora Wielka – Użranki. Wokół głównych miejscowości szlaku zostaną oznakowane wspomniane wcześniej lokalne trasy rowerowe, których długość wyniesie łącznie ok. 500 km. Mają one promować walory przyrodnicze i kulturowe poszczególnych terenów i wzbogacać atrakcje głównego szlaku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.