Regaty Greifswald 2016 - zawodnicy CŻ na podium

2016-05-30 12:14 Michał Maciaszczyk

Podczas ostatniego majowego weekendu - w dniach 28-29 bm. - odbyły się w Greifswaldzie regaty o mistrzostwo landu Meklemburgia Pomorze Przednie. Bardzo dobrze spisali się w nich zawodnicy z klubu Centrum Żeglarskiego, którzy startowali w trzech klasach: Laser Standard, Laser Radial, i Laser 4.7.

Warunki wietrzne były sprzyjające przez dwa dni. Pierwszego dnia uczestnicy musieli walczyć z dużą falą, ale mimo ciężkich warunków morskich, niektórzy nasi zawodnicy już po pierwszym dniu uplasowali się na czołowych pozycjach. Łącznie odbyło się 6 wyścigów – pierwszego dnia cztery, a drugiego dwa.

Mistrzem Landu został Michał Maciaszczyk, który startował w klasie Laser Standard. Michałowi udało się wygrać każdy wyścig! Aleksander Pikuła do ostatniego wyścigu też walczył o miejsce na podium i ostatecznie udało mu się zająć trzecie miejsce. Oprócz tego w pierwszej dziesiątce znaleźli się również Rafał Siudy na 9. miejscu i Jędrzej Bering na 10.
W klasie Laser Radial najlepiej poradził sobie Szymon Pawlik, któremu niewiele zabrakło do miejsca na podium, niestety po awariach sprzętowych ostatecznie zajął 5. miejsce. Dalej za nim znaleźli się Kacper Król na 8. miejscu, Katarzyna Król na 10. i Weronika Szyda na 11. Daniel Smoliński uplasował się na 2. miejscu w klasie Laser 4,7. Na podium znalazł się również Mateusz Szymczak, który zajął 3. miejsce. W tej klasie wystartowali również Dominik Wałaszek, który wywalczył dla siebie 7. miejsce, a zaraz za nim znalazł się Sebastian Wałaszek, który zakończył zawody ma miejscu 8.
Warto dodać, że pomimo nietypowych morskich warunków dla naszych zawodników, którzy na co dzień trenują na jeziorze Dąbie, poradzili oni sobie bardzo dobrze z dużym zafalowaniem i silnym wiatrem na akwenie regat. Oby tak dalej…