Zagle.se.pl » Aktualności » Re'Akcja za Burtą 2017 – Bezpieczne Wakacje

Re'Akcja za Burtą 2017 – Bezpieczne Wakacje

Re'Akcja za Burtą 2017 – Bezpieczne Wakacje
Autor: materiały prasowe
Re'Akcja za Burtą 2017 – Bezpieczne Wakacje
Szkoła Żeglarska Santorini, mająca swą bazę nad Jeziorem Żywieckim, zachęca do wzięcia udziału w wakacyjnym projekcie promowania bezpieczeństwa na akwenach wodnych, podczas imprezy sportowej pod hasłem "Re'Akcja za Burtą 2017– Bezpieczne Wakacje", dnia 24.06.2017, na Jeziorze Żywieckim przy Ośrodku Neptun w Zarzeczu.

Re'Akcja  to projekt realizowany już po raz szósty, we współpracy z jednostkami WOPR, Policją, oraz Strażą pożarną poprzez symulację wypadków i reagowania na terenach akwenów wodnych.

Beneficjenci projektu to społeczność kilkuset aktywnych żeglarzy, pracowników służb ratownictwa, młodzieży ponadgimnazjalnej, sympatyków sportów wodnych, turyści przebywających nad jeziorem oraz lokalni odbiorcy naszej akcji promocyjnej.

Na akwenie jeziora Żywieckiego odbywają się działania, dążące do doskonalenia umiejętności ratowników z naszego regionu, zarówno tych pracujących w państwowych służbach, jak i w organizacjach ochotniczych i społecznych, działających m.in. w dziedzinie ratownictwa wodnego (WOPR), ochrony przeciwpożarowej (Ochotnicze Straże Pożarne), Policji, oraz Ratownictwie Medycznym.

Strategicznym celem tych działań jest efektywna ochrona, oraz usprawnianie ratownictwa poprzez pogłębianie współpracy służb dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Głównym wydarzeniem Re'Akcji jest wywrotka jachtu typu Omega i symulowana akcja ratownicza podjęcia załogantów z wody, oraz próba postawienia jachtu.

Re'Akcja daje także możliwość aby każdy z uczestników przećwiczył pierwszą pomoc na specjalnie przygotowanych do tego fantomach.

Najmłodsi uczestnicy Re'Akcji mogą wcielić się w zawód strażaka, czy ratownika karetki.

Psy ratownicze zaprezentują pokaz swych umiejętności, a zwieńczeniem całodniowych zmagań w dziedzinie ratownictwa będzie koncert rockowego zespołu Foyla z Kielc.

Cała impreza objęta jest Honorowym Patronatem burmistrza miasta Żywiec.

Jeśli chcesz wziąć udział w wywrotce, koniecznie zapisz się na listę uczestników, która znajduje się na http://www.szkola-santorini.pl/reakcja-za-buta/

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

Na temat:

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?