2009-07-13 15:26 Bartłomiej Wichniarz/Rzecznik prasowy PZMWiNW
Lechosław Rybarczyk na trasie wyścigu
Autor: Bartłomiej Wichniarz Lechosław Rybarczyk na trasie wyścigu

Poznaniak Lechosław Rybarczyk został Motorowodnym Wicemistrzem Świata w klasie S-550.

W dniach 11-12 lipca br., w Tallinie odbyły się motorowodne mistrzostwa świata w klasie S-550, gdzie Lechosław Rybarczyk (KS Posnania, l. 66) zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata w klasie S-550. W zawodach udział wzięło 18 zawodników z 6 krajów świata.
Profesor jak nazywają Rybarczyka przyjaciele przegrał tylko ze Laurisem Gutmanisem w Łotwy. Rybarczyk miał pecha w trzecim biegu prowadził od startu jednak na trasie wyścigu wplątała mu się w śrubę folia i nie ukończył tego biegu. Gutmanis wygrał trzeci bieg i całe mistrzostwa gromadzą maksymalną ilość 1200 punktów. Na trzecim miejscu zawody ukończył Erik Aaslav-Kaasik z Estonii.
Jest to wielki sukces doświadczonego zawodnika. Podziwiamy go za wielką motywację do pracy i samodoskonalenia. Od początku jego sportowej kariery Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego starał się mu pomagać. Dzisiaj jesteśmy wyjątkowo z niego dumni. Mamy nadzieję, że nasza praca na rzecz sportów motorowodnych będzie przynosiła co raz więcej owoców. – powiedział Paweł Szabelewski, Sekretarz Generalny Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

Klasa S-550 Silnik: o pojemności silnika od 351 ccm do 550 ccm, Typ kadłuba: Katamaran, Waga z zawodnikiem: min. 260kg, Długość kadłuba: min. 3,70m.

Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego to organizacja pozarządowa działająca na podstawie ustawy o stowarzyszenia i sporcie kwalifikowanym. Jest członkiem międzynarodowych organizacji UIM (Union International Motonautique) oraz IWSF (International Water Ski Federation). PZMWiNW działa na rzecz sportu motorowodnego oraz narciarstwa wodnego.