Zagle.se.pl » Aktualności » Podsumowanie sezonu ZOZŻ 2016. Tradycyjnie w "Jachtowej"

Podsumowanie sezonu ZOZŻ 2016. Tradycyjnie w "Jachtowej"

Podsumowanie sezonu ZOZŻ 2016
Autor: Wiesław Seidler
Podsumowanie sezonu ZOZŻ 2016
W niedzielę 12 lutego podczas spotkania w "Pałacyku Żeglarskim" na Gocławiu, czyli w "Jachtowej", uroczyście podsumowano żeglarski sezon 2016 w Zachodniopomorskim Okręgowym Związku Żeglarskim. Wśród uczestników i gości byli żeglarze-seniorzy i młodzież, burmistrzowie Polic i Dziwnowa oraz przedstawiciele mediów. Był też wiceprezes PZŻ ds. sportu Tomasz Chamera. Na początek minutą ciszy zebrani uczcili pamięć trzech kolegów i wielkich kapitanów, którzy niedawno odeszli na wieczną wachtę - śp. Tadeusza Siwca, Jana Waraczewskiego i Zdzisława Paskę.

Na część oficjalną spotkania złożyło się sprawozdanie Prezesa ZOZZ Zbigniewa Zalewskiego z ubiegłorocznych sukcesów i działalności Okręgu, z krótką zapowiedzią planów na sezon 2017. Wystąpili też goście – T. Chamera pogratulował zachodniopomorskim żeglarzom sukcesów, szczególnie sportowych, podkreślił dobre miejsce ZOZŻ na żeglarskiej mapie Polski i zapowiedział wsparcie działań podjętych w sprawie uratowania COŻ w Trzebieży. Przywiózł i wręczył też prezent – 10 sztuk żagli w barwach Energa, dla klubów biorących udział w szkoleniu dzieci i młodzieży w klasie Optymist. Za dobrą współpracę z Okręgiem podziękował też burmistrz Polic Władysław Diakun.

Na temat:

Podczas spotkania odbyła się też ceremonia wręczenia licznych nagród i statuetek za osiągnięcia sportowe, Pucharów Sezonu ZOZŻ, nagród Rejs Roku i Żeglarz Roku, a także podziękowań, odznak i medali. Najważniejsze nagrody sportowe ZOZŻ 2016 odebrali: Żeglarz Sportowy - Agnieszka Skrzypulec, Nadzieja Sportowa – Jakub Rodziewicz (oboje SEJK Pogoń), Klub - SEJK Pogoń, Organizator Regat Sportowych – UKS "Szkwał" Złocieniec. Puchary Sezonu w Grupach ORC i KWR zdobyło 12 załóg, w tym wręczony po raz pierwszy główny i największy Wieczyście Przechodni Puchar Sezonu ZOZZ ORC, który odebrała załoga jachtu "Wstrząśnięty" ze skiperem Michałem Ławą. Nagrodą Rejs Roku ZOZŻ 2016 uhonorowano atlantycką wyprawę jachtu "Bies", Żeglarzem Roku został Cezary Wolski, były też dwa wyróżnienia za atlantyckie rejsy jachtów "Camelot" i "Ulysses". Wręczone też zostały kolejne Odznaki "Zasłużony dla Żeglarstwa Szczecińskiego" oraz Medale 70-lecia ZOZŻ.

ZOZŻ

Dodatkowo tegoroczne podsumowanie sezonu poprzedził sejmik wyborczy z udziałem delegatów klubów zrzeszonych w ZOZŻ i PZŻ. Zgodnie ze statutem wybrano siedmiu delegatów Okręgu na najbliższy Sejmik Sprawozdawczo-Wyborczy PZŻ. Delegatami zostali A. Armiński, M. Ircha, Z. Jagniątkowski, Z. Kosiorowski, T. Kubiak, R. Siluk i Z. Zalewski. Na Sejmiku w Warszawie wybiorą oni nowe władze Zarządu Głównego PZZ – oby najlepsze…

Teraz – chociaż jeszcze zima w marinach – przed szczecińskimi żeglarzami nowy sezon 2017, ze stałym już hasłem na kursie – "Szczecin i Pomorze Zachodnie żeglarską stolicą Południowego Bałtyku". Już dzisiaj z zaproszeniem na bogaty sezon regat i imprez, z kolejnym szczecińskim międzynarodowym finałem The Tall Ships Races na czele. Warto dodać, że aktualnie na dalekich morzach i oceanach w oceanicznych wojażach, także wokółziemskich, pozostają cztery jednostki ZOZŻ, w tym trzy ze Szczecinem na rufie – są to jachty "Regina R." i "Wassyl", żaglowiec "Fryderyk Chopin" oraz jacht z Kamienia Pomorskiego - "Sputnik III". Pomyślnych wiatrów w sezonie 2017 dla nich i dla wszystkich żeglarzy!

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?