Zagle.se.pl » Aktualności » Początek sezonu bojerowego

Początek sezonu bojerowego

Bojery
Mimo, że lodu w Polsce jak na lekarstwo, polscy bojerowcy już rozpoczęli sezon. Najważniejszą imprezą tej zimy będą mistrzostwa świata 2017, w których tytułu mistrzowskiego bronić będzie 10-krotny mistrz świata, Karol Jabłoński.

Zaczęło się od mocnego akcentu, czyli tradycyjnych pierwszych regat All Saints Regatta i Johny Kohler Cup tradycyjnie rozgrywanych w Finlandii. Obydwie imprezy wygrał Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajaki). Darek Kardaś (AZS UWM Olsztyn) na regatach Johny Kohler Cup zajął drugie miejsce, a Adam Szczęsny (KKS Warmia Olsztyn) był czwarty. Marek Stefaniuk (MBSW Giżycko) w regatach All Saints Regatta zajął siódme miejsce.

Na temat:

Tydzień później na regatach w fińskim Sakyla Karol Jabłoński (OKŻ Olsztyn) zajął drugie, a Maciej Żarnowski (GKŻ Gdańsk) trzecie miejsce.

Grudzień upłynął bojerowcom pod znakiem dalekich wyjazdów: najpierw polscy zawodnicy odwiedzali akweny w Estonii, a następnie… na Węgrzech. To tam obecnie panują najlepsze w Europie warunki do uprawiania żeglarstwa lodowego. Jeżeli warunki się utrzymają, to w pierwszy w roku 2017 weekend odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Węgier w klasie DN.

Już w dniach 22-29 stycznia w USA odbędą się mistrzostwa świata i Mistrzostwa Ameryki Północnej w klasie DN. Nie zabraknie na nich czołowych polskich bojerowców. Do USA wybierają się bowiem Karol Jabłoński – aktualny mistrz świata, Michał Burczyński – aktualny wicemistrz świata oraz Tomasz Zakrzewski i Robert Graczyk – wielokrotni medaliści mistrzostw Świata i Europy. Na amerykańskim lodzie Polacy walczyć będą przede wszystkim z Amerykanami: Ronem Sherry, Matem Struble i Jamesms "T" Thielerem. Do walki na pewno przyłączą się także Szwedzi i Niemcy.

THINK ICE!
Jerzy Sukow
Komandor Floty Polskiej DN

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?