Otylia pierwsza, Mateusz ósmy!

2008-06-23 14:09 Redakcja Żagli
Mateusz Kusznierewicz
Autor: FOT. WALDEMAR HEFLICH/ŻAGLE Mateusz Kusznierewicz

Otylia Jędrzejczak, trzykrotna medalistka olimpijska w pływaniu, zwyciężyła w 70. plebiscycie "Przeglądu Sportowego", "Tempa" i TVP 1 na najlepszych sportowców Polski w 2004 roku. Mateusz Kusznierewicz brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Atenach zajął ósme miejsce.

Drugie miejsce w Plebiscycie "PS" "Tempa" i TVP zajął Robert Korzeniowski, mistrz olimpijski z Aten w chodzie na 50 km, a trzecie - mistrzowie tych igrzysk w wioślarstwie, Robert Sycz i Tomasz Kucharski.

Za trenera roku uznano Pawła Słomińskiego, szkoleniowca Otylii Jędrzejczak.

Tytuł najlepszego sportowca niepełnosprawnego przyznano Tomaszowi Blatkiewiczowi, dwukrotnemu złotemu medaliście igrzysk paraolimpijskich w Atenach w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą.

Za najlepszą imprezę 2004 roku uznano wyścig kolarski Tour de Pologne. Nie przyznano natomiast nagrody w kategorii drużyna roku.

Otylia Jędrzejczak nagrodę - kluczki do Citroena C-4 odebrała podczas uroczystej Gali Sportu w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.