Przedłużony nabór na oficerów łącznikowych podczas Zlotu Żaglowców

2017-03-01 13:42 materiały prasowe
zlot żaglowców przy Wałach Chrobrego w 2017 roku
Autor: Wiesław Seidler Sail Training International po raz trzeci przyznało Szczecinowi prawo zorganizowania finału kolejnej bałtyckiej edycji regat, w 2017 roku, w dniach 5-8 sierpnia, przy Wałach Chrobrego! Wcześniej, w 2015 roku, Szczecin zorganizuje Dni Morza.

Do 6 marca Centrum Żeglarskie przedłużyło termin przyjmowania zgłoszeń od potencjalnych, przyszłych oficerów łącznikowych. Dodatkowe dni to ukłon w stronę spóźnialskich, którzy prosili o wydłużenie naboru.

Do końca lutego do współorganizatora szczecińskiego finału regat wpłynęło około 130 deklaracji od osób zainteresowanych wolontariatem. Centrum Żeglarskie w najbliższych dniach spodziewa się wpływu co najmniej kilku kolejnych kandydatur. O ostatecznej liczbie łączników zaangażowanych w opiekę nad załogami wielkich żaglowców zdecyduje przebieg rozmów kwalifikacyjnych z potencjalnymi wolontariuszami. Pierwsze z nich zaplanowano już na 11 marca.

Szczeciński finał regat The Tall Ships Races 2017 wymaga od organizatorów zbudowania silnej grupy wolontariuszy. Będą to głównie oficerowie łącznikowi, którzy podczas zlotu są dla załóg wsparciem właściwie w każdej sytuacji. Towarzyszą załodze w codziennym życiu, koordynują dostawy na żaglowce, dostarczają niezbędne informacje od organizatorów, pomagają zobaczyć miasto – po prostu dbają o gości podczas ich pobytu w Szczecinie. Ta niezwykle odpowiedzialna funkcja zostanie powierzona łącznie ok. 150 osobom, które zechcą zaangażować się we współtworzenie największej tegorocznej imprezy plenerowej w Polsce. Do tej pory do Centrum Żeglarskiego wpłynęło około 100 zgłoszeń. Kolejne przyjmowane będą maksymalnie do 28 lutego.

Co ciekawe tegoroczny nabór obfituje w zgłoszenia spoza Szczecina. Duża część wniosków wpłynęła od mieszkańców województwa, a zdarzają się także aplikacje z Warszawy, Bytomia, Otwocka… „Łącznikami” chcą zostać także mieszkańcy Ukrainy (4 zgłoszenia) i studentka z Anglii. Jedna kandydatka mieszkająca w Szczecinie pochodzi z Azji i płynnie porozumiewa się w języku chińskim. Przed aplikującymi są jeszcze rozmowy kwalifikacyjne, cykl szkoleń w Centrum Żeglarskim, wyposażenie w niezbędne informacje i materiały (m.in. słynne czerwone koszulki) i… wielka przygoda

Jakie warunki trzeba spełnić żeby stać się jednym z oficerów łącznikowych?

• w dniu złożenia deklaracji trzeba mieć ukończony 20. rok życia,
• posługiwać się językiem angielskim w stopniu co najmniej komunikatywnym, a znajomość drugiego języka (szczególnie niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego, francuskiego lub skandynawskiego) będzie dodatkowym atutem,
• być dyspozycyjnym,
• być otwartym na ludzi,
• charakteryzować się odwagą, odpowiedzialnością, zorganizowaniem, elastycznością, kreatywnością oraz zaangażowaniem podczas wykonywania powierzonych zadań,
• umieć działać pod presją czasu oraz odnaleźć się w nowej, trudnej, a czasem nawet stresowej i konfliktowej sytuacji,
• być obdarzonym wysoką kulturą osobistą,
• być zdrowym

Jak zostać oficerem łącznikowym?

• Zaloguj się do systemu na stronie internetowej www.ttsr.eu > utwórz konto i wypełnij deklarację uczestnictwa. Po wciśnięciu pola „WYŚLIJ” deklaracja pojawi się automatycznie w systemie. Po sprawdzeniu dokumentu przez pracownika Centrum Żeglarskiego, kandydat na wolontariusza otrzyma wiadomość e-mail potwierdzającą poprawność wypełnionego wniosku lub prośbę o korektę/ uzupełnienie deklaracji.
• Następnie należy wydrukować, podpisać i dostarczyć lub przesłać pocztą do biura organizatora podpisaną, poprawnie i czytelnie wypełnioną deklarację uczestnictwa.
• Po sprawdzeniu dokumentów pod kątem formalnym zaprosimy wybranych kandydatów na rozmowy rekrutacyjne, których celem będzie lepsze poznanie i sprawdzenie kompetencji językowych. O terminie i miejscu rozmowy kandydat na wolontariusza – oficera łącznikowego zostanie powiadomiony pocztą elektroniczną.
• Informacja o wyniku rekrutacji zostanie przesłana bezpośrednio do kandydata za pośrednictwem poczty elektronicznej.
• Z zakwalifikowanymi osobami podpiszemy porozumienia i zaprosimy do uczestnictwa w szkoleniach.
• Organizator przydzieli każdemu z oficerów łącznikowych jednostkę, nad którą będzie on sprawował opiekę.
• Przed wypełnieniem deklaracji prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem uczestnictwa w procedurze związanej z powołaniem na stanowisko wolontariusza.

Zgłoszenia można oglądać do końca lutego 2017 roku. Spotkania kwalifikacyjne odbywać się będą w pierwszej połowie marca. Dodatkowe informacje można uzyskać, kontaktując się z przedstawicielami Centrum Żeglarskiego pod adresem e-mail: wolontariusze@centrumzeglarskie.pl

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.