Zagle.se.pl » Aktualności » Osprzęt i wyposażenie – bogactwo wyboru na targach w Warszawie

Osprzęt i wyposażenie – bogactwo wyboru na targach w Warszawie

Wiatr i Woda logo
Stoisk z osprzętem i wyposażeniem wodniackim będzie na "Wiatr i Woda" mnóstwo! Wystawią się na nich zarówno krajowi producenci, jak i importerzy osprzętu renomowanych producentów światowych. Będzie można u nich kupić lub zamówić praktycznie wszystko, co potrzebne do jachtingu.

Na stoisku, które otworzy Pro Fishing & Sport, obok pełnego wyposażenia dla wędkarzy znajdą się też silniki Torqeedo niemieckiego producenta nowoczesnych napędów elektrycznych. Jeden z najnowszych produktów tej firmy to silnik nakładany na... płetwę sterową!

Kto szykuje się na poszukiwanie osprzętu i wyposażenia do swojej łodzi – czy to motorowej, czy żaglowej – nie może ominąć stoisk firm Taurus, Mazuria, Sail Service i Bakista. Taurus pokaże kilka nowości, m.in. silniki zaburtowe Evinrude G2 – o mocach 150 – 200 KM, nowy stacjonarny diesel Yanmar o mocy 440 KM, supernowoczesne liny Liros i nowe stopery Antal do ich knagowania: Jammer DV do lin z dyneemy i kewlaru o średnicach od 8 do 18 mm, oraz minimalistyczny T-Lock.

Na temat:

Szeroka oferta Mazurii skierowana jest właściwie do wszystkich, którzy uprawiają sporty wodne. Nowości będzie tu jak zawsze mnóstwo, na pewno znajdzie się wśród nich generator Lombardini oraz tratwa ratunkowa dostępna w różnych rozmiarach.

kabestanNowy kabestan ST Andersena

Sail Service, słynny producent żagli, pokrowców i owiewek (szprycbud) od lat prowadzi sprzedaż osprzętu i wyposażenia i jak co roku na targach pokaże ofertę Ronstana, kabestany Andersena, rolery Facnora, maszty firmy Sparcraft, ekologiczne pokłady imitujące teak Flexiteek, śruby składane Gori, a także stery strumieniowe i windy kotwiczne Quick. Nie zabraknie nowości i ciekawostek, m.in. nowych kabestanów ST Andersena z płaską wersją knagi, rolerów obiegowych genakera/code zero Facnor serii FX+ zmodyfikowanych o przydatną i oczekiwaną przez klientów opcję "Start & Go" (szczegóły na targach!), a także ISITEEK-u, czyli Flexiteeku w wersji "zrób to sam".

Szeroką gamę atrakcji szykuje też Bakista, która ma z kolei w ofercie praktycznie wszystko, co przyda się żeglarzom i coraz więcej produktów dla motorowodniaków. Szczecińska firma zaprezentuje mnóstwo nowych produktów, przygotowała też niespodzianki i konkurs, w którym nagrodą będzie – uwaga – voucher na czarter jachtu na Bałtyku.

W tym roku aż kilka premier wydawniczych szykuje Almapress. Dla mnie najciekawszą będą "Podstawy projektowania jachtów" przetłumaczone przez Michała Orycha, który jest ich współautorem. Po książkach prof. Marchaja to – moim zdaniem – biblia dla tych, którzy interesują się techniką jachtową. Kolejne nowości wydawnictwa – nie mniej ciekawe – skierowano do żeglarzy morskich, motorowodniaków i regatowców. A to tylko część ogromnej targowej oferty wyposażenia i osprzętu...

stoperStoper lin Jammer DV

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?