Zagle.se.pl » Aktualności » Odprawa kapitanów s/y "Zawisza Czarny"

Odprawa kapitanów s/y "Zawisza Czarny"

Odprawa kapitanów s/y "Zawisza Czarny"
Autor: materiały prasowe
Odprawa kapitanów s/y "Zawisza Czarny"
W dniu 11 lutego 2017 w Sali Kominkowej Hufca ZHP Gdynia po raz czwarty odbyło się spotkanie kapitanów, starszych mechaników i starszych oficerów s/y "Zawisza Czarny". W czasie spotkania hm. Rafał Klepacz przedstawił działania Fundacji Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP - armatora s/y "Zawisza Czarny" w 2016 roku oraz wyniki badania satysfakcji klientów przeprowadzonego wśród uczestników rejsów organizowanych przez CWM ZHP.

Omówiony też został przebieg wypadku na s/y "Zjawa IV" w grudniu 2016 roku oraz wnioski, jakie armatorowi przedstawił zespół, który na zlecenie CWM ZHP zajmował się ustalaniem przyczyn zdarzenia.

Następnie kapitan Jan Dobrogowski przeprowadził szkolenie z Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem na jednostkach pływających CWM ZHP, który będzie obowiązywać od kwietnia 2017 roku. Na koniec kadra żaglowca została zapoznana z systemem postępowania z odpadami na s/y "Zawisza Czarny" zgodnym z konwencją MARPOL, który obowiązuje na żaglowcu i zmianami w regulaminie służby. Czasu jak zwykle było mało, dyskusje burzliwe, a atmosfera spotkania bardzo dobra. Mamy nadzieję, że spotkanie podniesie jakość pracy kapitanów, starszych oficerów i starszych mechaników na "Zawiszy" i przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa podczas rejsów morskich.

Z uwagi na specyfikę "Zawiszy Czarnego" szkolenie starszych oficerów i kapitanów to długotrwały proces, który wymaga dużego doświadczenia na "Zawiszy", odpowiedniego stażu, a także rekomendacji od aktualnych funkcyjnych.

Aktualnie na liście kapitanów "Zawiszy Czarnego" znajduje się 30 osób uprawnionych do dowodzenia tym żaglowcem.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

Na temat:

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?