Medale Mistrzostw Polski Juniorów w klasie DN rozdane

2015-02-23 12:19 Informacja prasowa
Klasa DN
Autor: Archiwum Żagli

W dniach 21-22 lutego na lodzie Jeziora Dargin w pobliżu Sztynortu  rozegrano MISTRZOSTWA POLSKI  JUNIORÓW w  klasie DN.

Zwyciężyła Sara Piasecka z Bazy Mrągowo, drugie miejsce wywalczył  Paweł Roszkowski także z klubu  Baza Mrągowo, a trzecie Jędrzej Wissuwa z WTW Warszawa.

W ciągu dwóch dni rywalizacji udało się rozegrać 8 wyścigów w skrajnie różnych warunkach wiatrowych. Pierwszego dnia regat wyścigi rozgrywano przy wietrze od 6 do 10 m/s. Ostatniego dnia przy wietrze tylko chwilowo przekraczającym 2 m/s wielu zawodników miało duże trudności z rozpędzeniem ślizgu.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

O tym, jak ostra była rywalizacja w czołówce świadczy fakt, że zawodnicy od 2 do 4 miejsca zdobyli jednakową liczbę punktów ! W żeglarstwie lodowym remisy punktowe rozstrzygane są w pierwszej kolejności na podstawie bezpośrednich pojedynków zawodników. W ten sposób wyłoniliśmy srebrnego medalistę, Pawła Roszkowskiego – 5 zwycięstw nad kolegami z jednakową ilością punktów w klasyfikacji generalnej. Rozstrzygnięcie o ostatecznych miejscach w rankingu  Jędrka Wissuwy ( miejsce 3) i aktualnego, brązowego medalisty Mistrzostw Świata Juniorów Konrada Żółtowskiego ( miejsce 4) stanowiła kolejność w ostatnim, rozegranym wyścigu, gdyż obydwaj mieli po 4 zwycięstwa nad przeciwnikiem w trakcie całych regat.