Zagle.se.pl » Aktualności » LATO Z ŻAGLAMI: Spis portów i przystani

LATO Z ŻAGLAMI: Spis portów i przystani

Lato z Żaglami 2016
W tym roku nieco wcześniej przedstawiamy czytelnikom „Żagli” doroczny spis miejsc, gdzie na polskim śródlądziu i morzu można rzucić cumy, dokonać zakupów, drobnych napraw i spotkać innych żeglarzy. Przyda się przy planowaniu wakacyjnych rejsów krajowych!

Tu podaj tekst alternatywny

Właśnie w tym celu – by nasi czytelnicy mieli więcej czasu na zaplanowanie urlopowej trasy, wyczarterowanie jachtu czy zadzwonienie z rezerwacją do wybranej przystani – przyspieszyliśmy cykl produkcyjny naszego raportu wakacyjnego, publikując go w majowym numerze.

Tu podaj tekst alternatywny

Tu podaj tekst alternatywny

Naszym respondentom bardzo dziękujemy za przesłane ankiety – zwłaszcza tym nowym. Przy okazji – jak zawsze –  prosimy naszych czytelników o weryfikację podanych informacji w praktyce. W przypadku dużych rozbieżności pomiędzy danymi z raportu a rzeczywistością bardzo prosimy o telefon lub mail. W trosce o wiarygodność naszego informatora wakacyjnego będziemy stanowczo reagować na wprowadzanie redakcji i naszych czytelników w błąd – do wykluczenia ze spisu włącznie. Przyznając poszczególnym przystaniom, na podstawie nadesłanych informacji, nasze certyfikaty z gwiazdkami, chcemy być także gwarantem jakości usług dla żeglarzy, więc nie będziemy tolerować prób wprowadzenia i nas, i potencjalnych klientów w błąd!

Tu podaj tekst alternatywny

Jak zawsze zachęcamy obie strony – usługodawców i usługobiorców – do wzajemnej życzliwości i uprzejmości. Potencjał infrastruktury naszych przystani wzrósł ostatnimi laty bardzo, warto więc, by temu technologicznemu postępowi towarzyszyła zauważalna poprawa jakości wynikająca z czynnika ludzkiego i to – ponownie podkreślamy – obustronna! Bądźmy dla siebie uprzejmi – żeglarstwo to wszak dyscyplina dla dżentelmenów!

Życzymy wszystkim – po obu stronach przystaniowej lady – bardzo udanego pod wszystkimi względami sezonu żeglarskiego, który oficjalnie zacznie się w tradycyjny długi weekend majowy. Słońca, wiatru, uśmiechu i doskonałego wypoczynku na wodzie oraz godziwych profitów naszym żeglarskim portom życzy jak zawsze

Jak skorzystać z naszego informatora?
1. Wybieramy region Polski, w którym chcemy spędzić żeglarski urlop.
2. Odnajdujemy w naszych tabelach w rubryce „Akwen” interesujące nas rzeki i jeziora, a potem – odpowiednie przystanie.
3. Znaczek  ✔  mówi, że usługa jest dostępna na przystani lub w odległości podanej w główce tabeli, a jej cena jest umowna.
4. Znaczek  ✘  oznacza brak usługi.
5. Liczba gwiazdek jest oceną przystani na podstawie analizy pełnej treści ankiety, którą dodatkowo weryfikujemy po własnej wyrywkowej kontroli lub po otrzymaniu odpowiedniej liczby imiennych informacji od użytkowników.
6. Po wybraniu przystani kontaktujemy się z nią telefonicznie i uściślamy z kierownictwem warunki postoju.

Tu podaj tekst alternatywny

Bezpieczeństwo na wodzie

W przypadku problemów na wodzie – naszych lub innych wodniaków – pamiętajmy o obowiązku wzajemnej pomocy rozumianej choćby jako szybkie wezwanie pomocy. Krajowy WOPR nie pokrywa telefonicznie całej powierzchni kraju, a służby ratownicze, mimo ustawowego obowiązku nałożonego na władze terenowe, nie wszędzie są poprawnie zorganizowane. Dlatego, we własnym dobrze pojętym interesie, przed wyjściem na każdy akwen celowym jest zasięgnięcie informacji, pod jakimi numerami pełnią dyżur odpowiednie służby ratunkowe.

Ratownicy radzą wodniakom, aby wychodząc na wodę, mieć na pokładzie sprawdzony i czynny telefon komórkowy z zakodowanym numerem lokalnej lub ogólnopolskiej sieci alarmowej.

Przypominamy numery ratownicze:
– ogólnoeuropejski 112;
– krajowy „na wodzie” 601 100 100.

Dzięki odpowiedniej aplikacji możecie mieć aktualny serwis pogodowy na swojej komórce lub tablecie.

Bieżące prognozy pogody na śródlądziu znajdziemy na stronie internetowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – www.imgw.pl.

SPIS PORTÓW I PRZYSTANI - INFORMATOR ŻAGLI
(Kliknij, aby zobaczyć)

 

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

OBSERWUJ NAS NA TWITTERZE

Na temat:

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?