Katamaran „R-six” drugi w kategorii wielokadłubowców na Rolex Fastnet Race

2017-08-10 13:17 Dominik Życki
Katamaran r-six
Autor: HH Catamarans

Dowodzony przez Roberta Janeckiego katamaran „R-six” Roberta Szustkowskiego zajął drugie miejsce w kategorii MOCRA w wyścigu Rolex Fastnet Race 2017.

Polski katamaran przepłynął liczącą 608 mil morskich trasę od startu w Cowes, wokół skały Fastnet i do mety w Plymouth w Wielkiej Brytanii, w czasie 3 dni, 3 godziny, 2 min i 1 sek. Polska załoga żeglowała w składzie: Skiper - Robert Janecki, Robert Szustkowski, Jarosław Kazberuk, Jacek Wysocki, Albert Gryszczuk, Tomasz Januszewski, Andrzej Mioduszewski i Will Best.

Pierwszy na linii mety wyścigu Rolex Fastnet w Plymouth był inny wielokadłubowiec, trimaran klasy MOD 70 "Concise 10", który przepłynął trasę w 1 dzień 18 godzin i 55 minut. "Concise" wygrał także w kategorii wielokadłubowców, w której sklasyfikowano 8 jednostek. W sumie w regatach Rolex Fastnet wzięły udział 384 jednostki.

Robert Szustkowski jest przedsiębiorcą i prowadzi działalność biznesową na wielu światowych rynkach. Od 2008 roku rywalizuje w rajdach cross-country. W 2010 roku po raz pierwszy stanął na starcie Rajdu Dakar i innych rajdów, mając u boku doświadczonego Jarosława Kazberuka. W tym roku wspólnie zajęli drugie miejsce w regatach Rolex Fastnet w kategorii wielokadłubowców, żeglując na 66-stopowym katamaranie ze stoczni Hudson and Hakes o nazwie „R-six”, pod polską banderą.