Dwie imprezy Szczecińskiej Ligi Regatowej już za nami

2013-09-17 11:12 Materiały prasowe MT Partners
Fot_Marek_Wilczek (5)
Autor: Archiwum Żagli

W niedzielę 15 września zakończyły się drugie regaty rozegrane w ramach Szczecińskiej Ligi Regatowej. Podobnie jak w pierwszej eliminacji, zwyciężyła załoga Deloitte Adventure Team, umacniając się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej Ligi.

Szczecińska Liga Regatowa to nowy projekt powstały z inicjatywy PMTevents, organizatora m.in. cyklu regat Polish Match Tour. Celem ligi jest stworzenie możliwości regularnego żeglowania i ścigania się w regatach na sześciu monotypowych jachtach TOM28. Jachty stacjonują w Marina Club w Szczecinie nad jeziorem Dąbie i stanowią trzon floty wykorzystywanej do organizacji regat match racingowych Pucharu Świata.

Pomysł udostępnienia jachtów dla szerszej grupy żeglarzy spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem osób prywatnych i firm. W krótkim czasie udało się zapełnić listę startową sześcioma załogami składającymi się z grupy od 4 do 8 osób każda. Jednocześnie w regatach w załodze znajduję się maksymalnie do 5 osób, więc skład niektórych załóg zmienia się co regaty co umożliwia większej grupie osób wzięcie udziału w regatach. Po każdych regatach wszyscy uczestnicy mają okazję do integracji i wymiany doświadczeń przy żeglarskim grillu.

Liga składa się z 4 regat rozgrywanych co 2 tygodnie do początku września. Finał planowany jest na niedzielę 13 października. Punkty zdobyte w finale będą liczyć się podwójnie a na zwycięzców Ligi czeka Puchar Przechodni Szczecińskiej Ligi Regatowej.

W niedzielnych regatach, rozgrywanych w bardzo zmiennej aurze wygrała załoga Deloitte wygrywając 4 wyścigi. Tuż za nią uplasowała się załoga BFC (Baltic Forwarding Company) która wygrała 1 wyścig, a w pozostałych pływała równo w czołówce. 3 miejsce zajęła ekipa AW Future Racing Team powtarzając wynik z pierwszych regat. Na czwartym miejscu sklasyfikowano załogę Bilfingers, która w pierwszych regatach zajęła doskonałe 2 miejsce a tym razem minimalnie przegrała walkę o podium. Pozostałe miejsca zajęły załogi PKO Sailing Team i Unibaltic Racing.