Zagle.se.pl » Aktualności » Bojerowe Mistrzostwa Świata klasy DN - kolejny dzień bez wyścigów

Bojerowe Mistrzostwa Świata klasy DN - kolejny dzień bez wyścigów

Bojerowe Mistrzostwa Świata i Europy - logo
Kolejny dzień Bojerowych Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Estonii żeglarze spędzili w porcie w oczekiwaniu na poprawę warunków pogodowych.

W czasie porannej odprawy zawodników o godzinie 9.00 sędziowie przenieśli przewidywany start pierwszego wyścigu dnia na godzinę 12.00. Powodem był padający, mokry śnieg i bardzo słaba widoczność. Po trzech godzinach oczekiwania, w czasie kolejnej odprawy ogłoszono całkowite odwołanie startów w dniu dzisiejszym. Śnieg przestał padać, lecz silna mgła ograniczała widoczność do około 500-600 metrów, czyli znacznie poniżej wymaganej odległości pomiędzy znakami kursowymi. Przy wietrze 6 m/s i mokrym lodzie bojery rozwijałyby prędkości rzędu 50-80 km/h, co przy złej widoczności byłoby bardzo niebezpieczne.

Na jutro w Haapsalu zapowiadana jest słoneczna pogoda i wiatr 2,4-3,0 m/s. Takie warunki dobrze rokują rozegraniu dużej ilości biegów. Śnieg już zniknął i lód jest dość gładki i mokry.

Organizatorem Mistrzostw Świata jest Flota Polska DN korzystająca ze wsparcia Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego oraz Burmistrza Giżycka.

 

Stowarzyszenie Flota Polska DN

Na temat:

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?