Zagle.se.pl » Aktualności » Asia Pajkowska i Uwe Rottgering najlepsi w regatach TwoSTAR!

Asia Pajkowska i Uwe Rottgering najlepsi w regatach TwoSTAR!

Asia Pajkowska i Uwe Rottgering
Autor: Justina Kramer
Asia Pajkowska i Uwe Rottgering
Fantastyczny finisz "Rote 66" w transatlantyckich regatach OSTAR/TwoSTAR! Asia Pajkowska i Uwe Rottgering na na 40-stopowym jachcie przekroczyli linię mety w Newport o 6:45 rano czasu EDT, wygrywając TwoSTAR i zajmując drugie miejsce ogółem. Po emocjonującym finiszu ostatniego dnia pokonali irlandzki jacht "Bam".

Trasę z Plymouth (start 29 maja) "Czerwony" ("Rote") przebył w 20 dni 22 godziny i 43 minuty, pokonując 3501 mil, na ogół w bardzo ciężkich warunkach pogodowych, najtrudniejszych w całej historii regat. Sztormy, nawet z wiatrem o prędkości 60 węzłów i falą do 15 metrów, wykruszyły większość uczestników: z 22 jachtów które wystartowały, 15 wycofało się wskutek awarii jednostki. Na szczęście nikomu z żeglarzy nic poważnego się nie stało.

Transatlantyckie regaty samotnych żeglarzy OSTAR rozgrywane są na trasie Plymouth (Anglia) - Newport (USA) od 1960 roku, a regaty dwuosobowe TwoSTAR od 1981 r, co cztery lata na przemian. Tym razem po raz pierwszy OSTAR i TwoSTAR żeglowali razem.

Asia Pajkowska startowała w OSTAR dwukrotnie: w 2000 roku na "Ntombifuti" zajęła 7. miejsce, a w roku 2013 na katamaranie "Cabrio 2" (konstrukcja Andrzeja Armińskiego) zdobyła trofeum "1st Lady".

Wygrana w TwoSTAR i 2. miejsce ogółem to ogromny sukces polskiego żeglarza w regatach oceanicznych. Gratulacje dla Asi i Uwe!

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

Na temat:

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?