Zagle.se.pl » Aktualności » Arnaud Boissieres dziesiąty na mecie regat Vendee Globe

Arnaud Boissieres dziesiąty na mecie regat Vendee Globe

Start Vendee Globe 2016/17
Autor: materiały prasowe
Start Vendee Globe 2016/17
Arnaud Boissieres jest dziesiątym uczestnikiem regat Vendée Globe, który zameldował się na mecie. Francuz dopłynął do Les Sables-d’Olonne po 102 dniach 20 godzinach i 24 minutach rejsu dookoła Ziemi. To jego trzecie występ w słynnych regatach zakończonych powodzeniem.

- To najtrudniejszy rejs ze wszystkich w których dotychczas startowałem – powiedział Boissieres zaraz po zawinięciu do portu. Zapowiedział też start w kolejnej edycji imprezy. Żeglarz rodem z Bordeaux najwyraźniej nie zraża się tym, że każdy występ jest gorszy od poprzedniego. W 2009 zajął siódme miejsce, a cztery lata później był ósmy.

Na temat:

Zwycięstwo w słynnych regatach odniósł inny żeglarz reprezentujący „Trójkolorowych” Armel Le Cleac’h, który pobił rekord trasy, okrążając świat w 74 dni. Drugi przypłynął Brytyjczyk Alex Thomson, a trzeci inny Francuz Jeremie Beyou.  

O ukończenie imprezy walczy jeszcze ośmiu żeglarzy. Największe emocje budzą losy trzynastego w klasyfikacji Conrada Colmana, który przed tygodniem złamał maszt, ale wciąż płynie, po tym jak stworzył prowizoryczny takielunek przy pomocy bomu. Nowozelandczyk początkowo poruszał się z prędkością zaledwie jednego węzła, teraz płynie cztery razy szybciej, ale do mety pozostało mu jeszcze 578 mil morskich.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?