Zagle.se.pl » Aktualności » Andrea Mura najlepszy w regatach OSTAR

Andrea Mura najlepszy w regatach OSTAR

Andrea Mura
Autor: facebook.com/ventodisardegna159
Andrea Mura
Zwycięzcą tegorocznych regat transatlantyckich OSTAR został włoski skiper Andrea Mura, który na jachcie "Vento de Sardegna" dotarł do mety w Newport w czwartek 15 czerwca, pokonując dystans 3590 mil w ciągu 17 dni i 4 godzin. Andrea wygrał OSTAR już po raz drugi. Poprzednio triumfował w 2013 roku na tym samym jachcie.

W TWOSTAR prowadzą Asia Pajkowska i Uwe Rottgering na jachcie "Rote 66" (regatowa Class 40), do mety mają jeszcze ponad 600 mil. Podczas silnego sztormu kilka dni temu uszkodzili grota, którego udało im się naprawić we własnym zakresie, tak że teraz mogą żeglować z prędkością 7-8 węzłów. Przed powrotem grot będzie jednak wymagał profesjonalnej naprawy.

Tegoroczna edycja regat OSTAR/TWOSTAR przebiega w ekstremalnych warunkach pogodowych. Załogi przeszły przez sztorm Fasnet z wiatrem o prędkości 60 węzłów i falą o wysokości 10-15 metrów. Wiatry rzędu 35 węzłów należały niemal do codzienności.

W tych warunkach cztery załogi zostały ewakuowane ze swoich jachtów, a szereg jednostek wycofało się z regat i wróciło do portów. Z 22 jachtów, które wystartowały z Plymouth 29 maja, w regatach pozostaje 7 jednostek. Tak ekstremalnych warunków nie notowała dotąd historia regat OSTAR, rozgrywanych od 1960 roku.

Na temat:

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?