Zagle.se.pl » Aktualności » 150 dni do mistrzostw Europy klasy ORC w Gdańsku

150 dni do mistrzostw Europy klasy ORC w Gdańsku

Zawody Klasy ORC
Autor: materiały prasowe
Zawody Klasy ORC
W lipcu wszyscy miłośnicy żeglarstwa będą mieli okazję zobaczyć w Gdańsku widowisko jakich mało. Nad Bałtykiem odbędą się mistrzostwa Europy klasy ORC. Zostało już tylko jedno wolne miejsce, lada moment limit załóg zostanie wyczerpany.


Do tej pory swój udział w zawodach potwierdziły 74 załogi z 13 krajów min. z Niemiec, Finlandii, Estonii, Danii, Szwecji, Norwegii, Litwy i Rosji.  Wystartuje też 17 jachtów z Polski. Zainteresowanie jest ogromne. To znacznie więcej zgłoszeń niż się spodziewano. Lada moment wyczerpany zostanie limit 75 załóg, dla których Offshore Racing Congress, Miasto Gdańsk i Pomorski Związek Żeglarski przewidzieli 75 miejsc w gościnnej Marinie Gdańsk.

Na temat:

Niemniej jednak zachęcamy wszystkich, by sprawdzili się w zmaganiach żeglarskich wykorzystujących najlepszy, naukowo opracowany system pomiarowy na świecie. Prawdopodobnie zostanie utworzona lista rezerwowa a organizatorzy dołożą wszelkich starań by w odpowiedzi na tak niezwykłe zainteresowanie regatami, powiększyć pulę miejsc.

Gdańska Marina w dniach od 21 do 29 lipca 2017 roku gościć będzie spektakularną liczbę jachtów morskich z jeszcze większą liczbą  najlepszych europejskich żeglarzy na pokładach. Europejskie zmagania poprzedzą rozgrywane na tym samym akwenie trzydniowe otwarte Mistrzostwa Polski ORC.

Organizatorami regat są Miasto Gdańsk i Pomorski Związek Żeglarski. Patronat medialny nad imprezą objęły m.in. „Żagle”. W organizację zaangażowało się Ministerstwo Sportu i Turystyki. Honorowymi ambasadorami mistrzostw zostali polscy aktorzy Monika Kwiatkowska i Antoni Pawlicki, którzy również wezmą w nich udział jako zawodnicy. Odliczając miesiące, dni, minuty i sekundy organizatorzy czekają w Gdańsku. Już niedługo sportowe emocje sięgną zenitu.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?