Zagle.se.pl » Technika » Przegląd » Wypowiedź laureata konkursu na najładniejszego houseboata

Wypowiedź laureata konkursu na najładniejszego houseboata

Nagrodzona Ramona 37
Autor: Sławomir Kot
Nagrodzona Ramona 37
W konkursie na najciekawszą aranżację produkowanego przez Stocznię Ustka Sp. z o.o. kadłuba szalupy na houseboata zwyciężył pan Sławomir Kot z Tomaszowa Mazowieckiego za projekt Ramona 37. Poniżej prezentujemy wypowiedź laureata głównej nagrody:

Koniecznie przeczytaj: Konkurs na houseboaty i tramwaje wodne

Sławomir Kot: Otrząsnąłem się już nieco z bardzo pozytywnego szoku, w jakim znalazłem się po ogłoszeniu wyników. Naprawdę bardzo, bardzo cieszę się z nagrody. Jest to dla mnie wielki zaszczyt. Projektowanie od zawsze było moją pasją, a piękno jachtów inspiracją.

Prace nad Ramoną wynikały z wewnętrznej potrzeby tworzenia. Wielką radość sprawiał fakt, że tworzyłem tak jak chciałem, bez sztywnych założeń przyszłych armatorów. Projektowałem jednostkę, jaką sam chciałbym udać się na włóczęgę - spotkanie wielkiej przygody.

I choć łódź jeszcze nie powstała, jak widać przygoda już mnie spotkała!

Prace na Ramoną dały mi dużo radości i trzymały przy życiu, pomimo niesprzyjających okoliczności w ostatnim okresie. Niezmiernie się cieszę, że mój wysiłek został doceniony przez tak znamienite Jury.

Lepszego lekarstwa niż ta nagroda, nie mogliście mi Państwo zafundować!


Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za wyróżnienie.

Sławomir Kot

Obok rysunki projektu laureata

 

Od redakcji: Sławomir Kot startował w kategorii nr 1 - "Adaptacja tradycyjnych kadłubów wypornościowych do zastosowań mieszkalnych i turystycznych". Projekt dostał najwyższe noty za walory estetyczne i technologiczność konstrukcji. Wysoko zostały ocenione również jego pomysłowość i funkcjonalność. Wśród członków Jury zasiadali m.in. Stanisław Iwiński, kierownik działu Moto miesięcznika "Żagle", oraz nasz specjalny współpracownik, kpt. Jerzy Kuliński.

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?