Zagle.se.pl » Technika » NOWOŚĆ 2017: Antila 24.4

NOWOŚĆ 2017: Antila 24.4

Antila 24.4
Autor: materiały prasowe
Antila 24.4
Antila 24.4 jest następcą zaprojektowanego ponad 10 lat temu, bardzo popularnego modelu Antila 24. Projektantem nowej Antili jest Jacek Daszkiewicz, projektant pierwszych modeli jachtów stoczni Antila Yacht, jachtów które bardzo wyraźnie naznaczyły swoją obecność na polskim rynku jachtowym w ciągu ostatnich lat.

Założenia do nowego projektu były bardzo podobne do tych które towarzyszyły powstaniu Antili 24. Ładny wygodny i bezpieczny jacht turystyczny. Mile widziane będą  jego dobre osiągi nautyczne. Te założenia nowa Antila 24.4 niewątpliwie spełnia.

Jacht skierowany jest zarówno dla klienta armatorskiego jak i na rynek czarterowy. Akweny  przeznaczenia to wody śródlądowe, ale i morskie wody przybrzeżne.

antila 24.4

Zewnętrznie jacht nawiązuje do najnowszych światowych trendów, zarówno w bryle kadłuba jak i linii pokładu. Kadłub z charakterystycznym dosyć wysoko umieszczonym kantem, szeroka delikatnie nachylona rufa, pionowa dziobnica. Na burcie ciekawe przetłoczenie do naklejania w nim ozdobnego paska. Nowoczesne łączenie kadłuba z pokładem w które wkomponowany jest ciągły stopreling. Rozwiązanie zgodne z najlepszymi aktualnie wzorcami, dające bardzo wygodne i bezpieczne półpokłady. Dobrze doświetlone wnętrze w którym dominują charakterystyczne oryginalne okna boczne oraz wpuszczone w pokład luki typu Flush Lewmara. W przedniej części pokładu, przed masztem umieszczono dyskretnie, przetłoczenie opcjonalnej szyny foka samo zwrotnego. Całość pokładu dostosowana do zamontowania wszystkich niezbędnych na współczesnym jachcie elementów wyposażenia i osprzętu. Ergonomiczny kokpit z centralnym przetłoczeniem w którym można zamontować opcjonalne podwyższenie do stolika obrotowego szotów grota. Pokład otoczony relingiem w którym wyróżniają się półkosze i kosz dziobowy, zaprojektowane tak iż niepotrzebne jest zastosowania ściągaczy regulujących naciąg stalówek relingu.

Szerokość 2.70 metra umożliwiła zaprojektowanie przestronnego wnętrza przy zachowaniu doskonałych parametrów statecznościowych, czemu nie przeszkodziła uzyskana w jachcie komfortowa wysokość wnętrza. Plan zabudowy wnętrza jest dosyć typowy. Forpik z podwójną koją. W części centralnej jachtu dwie symetryczne pełnowymiarowe koje, zapewniające wygodę zarówno podczas snu, jak i w dzień gdy razem z rozłożonym dużym stołem tworzą mesę. Przy zejściówce po prawej stronie wygodna kabina sanitarna, po lewej imponującej wielkości kambuz wyposażony w lodówkę blatową, kuchenkę i zlew. Pod kokpitem duża poprzeczna koja dwuosobowa, zapewniająca wygodę nawet bardzo wysokiej załodze. Zabudowa oprócz tradycyjnych bakist uzupełnione jest dużą ilością szafek jaskółek oraz schowków.

Antila 24.4 jest jachtem który niewątpliwie trafia w potrzeby rynku i podobnie jak jej poprzedniczka, na pewno na wiele lat zagości na polskim rynku jachtowym.

antila 24.4

Dane techniczne
długość kadłuba: 7.35 m
długość całkowita: 8.25 m
szerokość kadłuba: 2.70 m
zanurzenie: 0.32/1,36m
wysokość masztu: 9.50 m
powierzchnia całkowita żagli: 30 m2
grot: 18m2
fok: 12 m2
fok ST: 10 m2
masa: 1800 kg
balast: 450 kg
załoga: 6-8 osób
koje: 6+2
wysokość wnętrza: 1.88/1.75 m
moc silnika: 3-6 kW
kategoria: C6 D8
projektant: Jacek Daszkiewicz

Więcej informacji na www.antila-yachts.pl

Antila Yachts Stocznia Jachtowa - Cezary Duchnik
ul. Przemysłowa 8, 26-600 Radom
e-mail: info@antila-yachts.pl
Tel: +48 363 30 39,  602 63 48 35

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?