Zagle.se.pl » Technika » Jachty luksusowe - nie tylko ponad 100-metrowe

Jachty luksusowe - nie tylko ponad 100-metrowe

Vulcan 46
Autor: vicemyachts.net
Vulcan 46
Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o gigantycznym jachcie Romana Abramowicza "Eclipse". Jego jacht jest jednym z największych na świecie. Pamiętajmy jednak, że istnieje wiele znacznie mniejszych jednostek, równie luksusowych, a znacznie tańszych.

VICEM Yachts, turecka stocznia z Antalii budująca luksusowe jachty motorowe i klasyczne megajachty, z dumą ogłaszała sprzedaż nowej 46-metrowej jednostki Vulcan 46 dla pierwszego europejskiego klienta. Ta warta 27 mln USD konstrukcja półślizgowa została opracowana przez Francka Muldera. Art-Line Studio, które zaprojektowało wnętrze Vulcana 46, stworzyło nową definicję luksusu, zabudowując trzy pokłady oraz sundeck na potrzeby armatora oraz wygody jego gości. Osią pomysłu jest wspaniałe atrium ciągnące się od flybridge’a do najniższego punktu kadłuba. Nie zabrakło na nim prywatnej siłowni, jacuzzi oraz nowoczesnych elektronicznych systemów sterowania urządzeniami pokładowymi. 460-tonowy jacht napędzany dwoma silnikami MTU o mocy 3650 KM ma zasięg pływania 4000 Mm przy prędkości podróżnej 12 w.

Z kolei Acapulco 55 to najnowszy jacht koncepcyjny stworzony w słynnym studiu projektowym Christiana Grande. Muskularne linie charakteryzujące tę 55-metrową jednostkę przywodzą na myśl przyczajonego drapieżnego kota, gotowego do skoku po swą zdobycz. Do napędu proponowane są różne systemy napędowe hydrojet o mocy: 1 x 4000, 2 x 2800 lub 3 x 2600 KM, dzięki którym będzie mógł osiągać maksymalną prędkość do 32 w. Prędkość podróżna przewidywana dla niego wynosi 28 w. Jacht ma niesłychanie opływową sylwetkę, wszystkie elementy zewnętrze, łącznie z małymi detalami, jak np. kotwice dziobowe, są całkowicie ukryte. Każdy szczegół został tak pomyślany, aby zapewnić maksymalny efekt wizualny. Warto jednak dodać, że w nowocześnie zaprojektowanym wnętrzu jest też wiele odniesień do klasycznych jachtów.

Zobacz również: 10 największych jachtów świata - RANKING

Trzeci przykład luksusowego megajachtu to klasyczny, wypornościowy Mizar o długości 32 m (104 stopy). Ta jednostka to czarterowa propozycja dla najbogatszych miłośników włóczęgi wodnej w luksusowych warunkach. Ten zbudowany w 1973 r. w stoczni Benetti jacht przeszedł w 2000 r. gruntowną renowację, w trakcie której dokonano zmiany rozplanowania zabudowy mającej na celu przede wszystkim poprawienie rozkładu masy oraz podniesienie standardu i komfortu pływania. Na jachcie zamontowano dwa silniki diesla o mocy 846 kW każdy, które mogą rozpędzić go do maksymalnej prędkości 12 w, spalając wtedy 125 l/h. Na jachcie może pływać w luksusowych warunkach do 11 gości, obsługiwanych przez 7-osobową załogę. Koszt tygodniowego czarteru w sezonie to wydatek, bagatela, 43 tys. euro.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

OBSERWUJ NAS NA TWITTERZE

Na temat:

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?