Zagle.se.pl » Rzeki i Jeziora » Porozumienie podpisane. Zachodniopomorski Szlak Żeglarski będzie dalej modernizowany!

Porozumienie podpisane. Zachodniopomorski Szlak Żeglarski będzie dalej modernizowany!

Przedstawiciele Dąbia, Trzebieży i Dziwnowa otrzymają dofinansowanie
Autor: materiały prasowe
Przedstawiciele Dąbia, Trzebieży i Dziwnowa otrzymają dofinansowanie
Marszałek Olgierd Geblewicz podpisał umowy na dofinansowanie budowy i modernizacji infrastruktury wodnej Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Na trasie Dąbie – Trzebież – Dziwnów zostanie usprawniona komunikacja.

We wtorek 14 marca 2017 r. w Wydziale Wdrażania RPO Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie uroczyście podpisano umowy na dofinansowanie projektów w ramach konkursu nr RPZP.04.09.00-IZ.00-32-001/16 – Działanie 4.9 Rozwój zasobów endogenicznych środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Umowy podpisali - Marszałek Olgierd Geblewicz, oraz  przedstawiciele beneficjentów: Fundacji Port Jachtowy Trzebież (Modernizacja infrastruktury portu jachtowego w Trzebieży), Fundacji „Sun&Sail” (Port Jachtowy Marina Dąbie) i Gminy Dziwnów (Rozbudowa mariny w Dziwnowie). W ramach konkursu, na uzupełnienie infrastruktury Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, poprzez budowę, rozbudowę, przebudowę i modernizację infrastruktury wodnej, wygospodarowano kwotę 16 mln 350  tys. zł.

Rozwijamy nasz unikatowy produkt turystyczny, jakim jest Zachodniopomorski Szlak Żeglarski. Tym wszystkim, którym nie udało się pozyskać funduszy w perspektywie 2007-2013, umożliwiamy pozyskanie środków obecnie. To trzy ważne umowy, choć szczególnie istotna jest inwestycja w Trzebieży, kultowej marinie dla turystyki wodnej na Pomorzu Zachodnim oraz dla całej Polski – tłumaczył marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Na temat:

– Jesteśmy pełni zapału do realizacji projektu, tym bardziej, że wzbogacamy ten ważny zakątek jeziora Dąbie To sporej wagi inwestycja, dlatego unijne wsparcie jest nie do przecenienia – przyznała prezes szczecińskiej fundacji „Sun&Sail” Barbara Szeszko.

Wspólnie z naszymi fundatorami, oraz Polskim i Zachodniopomorskim Związkiem Żeglarskim, przywrócimy marinie w Trzebieży dawny blask. To pierwszy etap zmian, jakie nastąpią w porcie jachtowym. Jestem przekonany, że będziemy dumni z tego miejsca na żeglarskiej mapie kraju – dodał zaś prezes fundacji Port Jachtowy Trzebież Tomasz Matyśkiewicz.

Z kolei burmistrz Grzegorz Jóźwiak wspomniał, że dzięki inwestycjom Dziwnów nie tylko znalazł się na trasie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, ale jest również areną zmagań wielu międzynarodowych regat, z mistrzostwami świata włącznie.

– Pomorze Zachodnie jest ważnym punktem na żeglarskiej mapie Polski. Szczególnie cieszy fakt, że z pomocą Pana Marszałka udało się uratować  właśnie Trzebież. Chcemy, aby port powrócił do dawnej świetność, stąd tak istotne jest wsparcie działań zmieniających stan infrastruktury w marinie – podsumował obecny na konferencji prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Wiesław Kaczmarek.

Beneficjenci podpisanych umów i wykonawcy inwestycji:

1/ Fundacja "Sun&Sail" w Szczecinie-„Port Jachtowy – Marina Dąbie”- wartość całkowita:
    ponad 12,3 mln zł, wsparcie: 4,8 mln zł, termin realizacji: marzec 2017- grudzień 2018.
2/ Fundacja "Port Jachtowy Trzebież"-„Modernizacja infrastruktury portu w Trzebieży”-
    wartość całkowita: ponad 6,2 mln zł, wsparcie: prawie 2,9 mln zł, termin realizacji: luty
    2017-grudzień 2018.
3/ Gmina Dziwnów – „Rozbudowa mariny w Dziwnowie” – wartość całkowita: ponad
    2,1 mln zł, wsparcie: 935 tys. zł, termin realizacji: maj 2017-czerwiec 2018.

 Na liście beneficjentów, którzy wypełnili kryteria wyboru projektów, znaleźli się także:
Gmina Trzebiatów – Budowa przystani jachtowej w Porcie Morskim Mrzeżyno
Gmina Miasto Świnoujście – Budowa przystani jachtowej w Świnoujściu Łunowie
Gmina Kołobrzeg – Budowa Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA - NAJCIEKAWSZE INFORMACJE DOSTANIESZ OD NAS MAILOWO

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?