Zagle.se.pl » Sport » Zwycięstwo Zofii Klepackiej w finale Pucharu Świata w Melbourne!

Zwycięstwo Zofii Klepackiej w finale Pucharu Świata w Melbourne!

Od lewej: Manjia Zheng, Zofia Klepacka i Yunxiu Lu.
Autor: World Sailing
Od lewej: Manjia Zheng, Zofia Klepacka i Yunxiu Lu.
Zofia Klepacka wygrała finałowe regaty Pucharu Świata w windsurfingowej klasie RS:X. Podczas zawodów w Melbourne Polka wyprzedziła Chinki Manjię Zheng i Yunxiu Lu.

Finałowe zawody w Melbourne to niezwykle prestiżowa impreza. Organizatorzy ustalili limit uczestników, dzięki któremu na starcie pojawiła się prawdziwa elita pucharowych zmagań.

Klepacka pływała w Australii znakomicie. W pierwszym wyścigu zajęła 7. miejsce. Później było już tylko lepiej. Brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie wygrała cztery wyścigi eliminacyjne. W trzech przypłynęła na drugim miejscu. Polka najlepsza była też w podwójnie punktowanym wyścigu medalowym, mimo że po słabym starcie płynęła dalszej pozycji.

Na temat:

– To były bardzo trudne zawody, ale dałam z siebie wszystko i dzięki temu udało mi się wygrać. Jestem bardzo zmęczona, ale szczęśliwa – powiedziała po zakończeniu regat Klepacka, która przypomniała jednocześnie, że miniony sezon był dla niej niezwykle udany, a do pełni szczęścia zabrakło jej jedynie medalu olimpijskiego. – Jestem już stara! Mam 30 lat, jestem mamą dwójki dzieci i czasem mam ochotę rzucić żeglarstwo, ale takie zwycięstwa jak to w Melbourne dodają mi sił i motywacji. Spróbuję dotrwać do igrzysk w Tokio i powalczyć na nich o medal – powiedziała Zosia.

W Melbourne startowała też Agata Barwińska, która rywalizację w klasie Laser Radial ukończyła na 6. miejscu.

Pierwsze regaty kolejnej edycji Pucharu Świata rozpoczną się 24 stycznia 2017 roku w Miami.

Zofia Klepacka
Autor: World Sailing
udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?