Zagle.se.pl » Sport » Zwycięstwa faworytów w mistrzostwach Polski klasy Omega w Pucku [ZDJĘCIA]

Zwycięstwa faworytów w mistrzostwach Polski klasy Omega w Pucku [ZDJĘCIA]

MP klasy Omega
Autor: Jerzy Klawiński
MP klasy Omega
W niedzielę (31 lipca br.) zakończyły się Mistrzostwa Polski klasy Omega o Puchar Juliusza Sieradzkiego – najważniejsze doroczne regaty Polskiego Związku Klasy Omega. Pomimo zmiennej pogody (od burzy po upał) i nieznośnie kręcącego o kilkadziesiąt stopni wiatru komisji sędziowskiej udało się rozegrać siedem wyścigów.

Zwyciężyli faworyci – już po drugim dniu regat było wiadomo, kto ma największe szanse na mistrzowski tytuł. W grupie Standard zdecydowanie dominował żelazny weteran, doskonały Romuald Knasiecki z teamu Viking Człuchów, żeglujący w załodze wraz z synem i wnuczką.
W grupie Sport rywali zostawił z tyłu Kamil Ortyl z teamu Vector Sails Gdańsk, który po raz pierwszy wspiął się wraz z załogą na najwyższe podium mistrzostw.

Doskonałej organizacji mistrzostw nie zmąciło kilka protestów, a atmosfera na lądzie była doskonała. Nad wszystkim czuwał m.in. Jerzy Nadolny – swoisty człowiek-orkiestra: prezes PZKO, sponsor mistrzostw (poprzez firmę Mine Master) i jednocześnie uczestnik mistrzostw.

Gratulujemy zwycięzcom i organizatorom wspaniałej imprezy!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MP KLASY OMEGA W PUCKU

Na temat:

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy odbyłeś już swój pierwszy rejs w tym roku?