Zagle.se.pl » Sport » Żeglarski Puchar Polski w Krynicy Morskiej

Żeglarski Puchar Polski w Krynicy Morskiej

Klasa 505
Autor: materiały prasowe, PSK 505
Klasa 505
W najbliższą sobotę w Krynicy Morskiej rozpoczną się regaty Pucharu Polski w dwóch klasach żeglarskich. O pucharowe punkty walczyć będą żeglarze klas 505 i Nautica 450. Gościnność lokalnych władz, ciekawe warunki nautyczne, wygodna infrastruktura, bardzo dobra organizacja regat i atrakcyjne imprezy towarzyszące sprawiają, iż coraz więcej stowarzyszeń jest zainteresowanych organizacją regat w Krynicy Morskiej.

Krynica Morska jest świetnym miejscem do rozgrywania regat i uprawiania turystyki wodnej. Wąski, porośnięty pięknymi lasami skrawek lądu z dwóch stron otoczony jest wodami Bałtyku i Zalewu Wiślanego. Dzięki swojej wyjątkowej lokalizacji i rozbudowanej infrastrukturze portu jachtowego istnieją tu świetne warunki do żeglowania. Pięćsetpiątkarze już po raz trzeci odwiedzą Krynicę, klasa Nautica na wodach Zalewu ścigać się będzie po raz pierwszy. To właśnie dzięki żeglarzom klasy 505 imprezy żeglarskie najwyższej rangi powróciły na wody Zalewu Wiślanego.

Klasa 505

Regaty zaliczane są do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Jest to czwarta impreza w tegorocznym pucharowym cyklu. Wcześniej na liście imprez znalazł się Puck, Zbąszyń i Gdynia. W imprezie spodziewany jest udział niemal dwudziestu załóg. Dotychczas w klasyfikacji Pucharu prowadzą załogi Mateusz Jura/Bartosz Chroł, Przemek Zagórski/Michał Olko oraz Adam Kuczyński /Andrzej Borowiak.  W przyszłym roku w Gdyni zostaną zorganizowane Mistrzostwa Świata klasy 505. W regatach weźmie udział ponad 120 najlepszych załóg z całego świata.

Klasa Nautica 450

Również czwarta odsłona zmagań Pucharu Polski. Poprzednie edycje rozegrano w Warszawie, Kiekrzu i Gdańsku. Czołowe miejsca w dotychczasowej rywalizacji zajmują załogi Paweł Nawrocki/ Piotr Dzierżewicz, Witold Małecki/Maciej Odważny oraz Tomasz Zambrzycki/Paweł Matusiak. Na linii startu spodziewamy się 10 załóg Nautica 450 w dwóch kategoriach: Race oraz Standard. Sponsorem regat jest Burmistrz Miasta Krynica Morska oraz żaglownia Narwal Sails.

Na temat:

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?