W Tajlandii poznaliśmy mistrzów świata w klasie Optimist

2017-07-21 17:02 Tomasz Kowalczyk
Mistrzostwa świata w klasie Optimist
Autor: materiały prasowe Mistrzostwa świata w klasie Optimist - podium - mat. prasowe - worlds.optiworld.org

W tajlandzkim kurorcie Pattaya zakończyły się mistrzostwa świata w klasie Optimist. O tytuł ścigało się blisko 300 zawodników z 62 krajów. Rywalizację drużynową oraz klasyfikację narodów wygrali Amerykanie, wśród chłopców zwyciężył Włoch Marco Gradoni, a wśród dziewczynek Hiszpanka Maria Perello. Reprezentanci Polski zajęli miejsca w drugiej setce.

Włoch Marco Gradoni w rywalizacji indywidualnej chłopców przypłynął przed Muhammadem Fauzi Bin Kaman Shahem z Malezji, oraz Mic Sig Kos Mohrem z Kostaryki. U dziewczynek Hiszpanka Maria Perello wyprzedziła Paligę Poonpat z Tajlandii, oraz Amerykankę Charlotte Leigh.

Pięciu reprezentantów Polski żeglowało w niebieskiej flocie rywalizując o miejsca poza czołową siedemdziesiątką regat. 117. był Gracjan Grzech, 126. pozycję zajął Gustaw Miciński, na 128. pozycji uplasował się Tomasz Lewandowski, 131. był Maciej Iliński, a 136. miejsce zajął Ignacy Ozimkowski. Biało-czerwoni zostali sklasyfikowani na 29. pozycji w rankingu narodów, najlepsi okazali się Amerykanie przed Chinami i Tajlandią. Drużynowo wygrali Amerykanie pokonując w finale Chiny, trzecie miejsce zajęła Malezja.