Zagle.se.pl » Sport » Tour de France jednak bez polskiej załogi!

Tour de France jednak bez polskiej załogi!

Tour de France Voile
Autor: Jean Marie Liot/ASO, materiały prasowe
Tour de France Voile
Tymoteusz Bendyk, Piotr Weltrowski i Filip Walczak - BRAND YOUR SPORT Polish Team nie wystartuje jednak w 40. edycji Tour de France. Dziś rano organizator potwierdził obecność Polaków na liście startowej! Udział w prestiżowej imprezie potwierdziło 31 załóg. Start zaplanowano na 7 lipca w Dunkierce, zakończenie 30 lipca w Nicei.

Nasi żeglarze zgłosili swoją rezygnację z udziału w imprezie, jednak organizator nadal infromuje o ich starcie. Dziś rano w korespondencji z Redakcją zapewniał o starcie polskiej załogi w regatach. Nieporozumienie wyjaśnił dopiero w rozmowie telefonicznej z nami Filip Walczak... Szkoda! Może za rok zobaczymy jednak na starcie polską załogę! Trzymamy kciuki!   

Trimarany DIAM będą się ścigać zarówno w dłuższych wyścigach z portu do portu, jak i serii krótkich przybrzeżnych wyścigach.

Na starcie regat dookoła Francji zobaczymy m.in dwukrotnego mistrza paraolimpijskiego Damiena Seguina, siódmego zawodnika igrzysk w Rio w klasie 470 Sofiana Bouveta, Billyego Bessona, który na ostatnich igrzyskach był szósty w klasie Nacra 17 czy Noego Delpecha, piątego w Rio w klasie 49er.

Poza tym w regatach pojawią się żeglarze z Belgii, Omanu, Szwajcarii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Pauline Courtois zmontowała z kolei w stu procentach żeńską załogę Helvetia firmowaną przez zespół Normandii Elite.

Na temat:

udostępnij
udostępnij
udostępnij
wydrukuj
Żagle.tv YouTube
Ankieta mariny 2015
Subskrybuj newsletter
Sonda
Czy w 2017 roku planujesz?