Regaty Dni Mrągowa 2015 zakończone. Sprawdź WYNIKI

2015-07-08 14:15 Mateusz Kossakowski
Dni Mrągowa 2015
Autor: Materiały prasowe organizatorów

W sobotę (4 lipca) na jeziorze Czos rozegrane zostały regaty Dni Mrągowa 2015. Regaty odbyły się w ramach II eliminacji Grand Prix 7 Cudów Mazur, Festiwalu Żagli ISSA oraz III eliminacji Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2015.

Na start zgłosiło się 71 zawodników, tworząc 23 załogi. Zawody stały się okazją do spotkania żeglarzy nie tylko z Mrągowa. Na imprezę przybyły również załogi z Giżycka, Kętrzyna, Susza, Białegostoku, Grodziska Mazowieckiego czy też Głowaczowa. Piękna słoneczna pogoda i moc atrakcji na lądzie spowodowało, że na brzegu zgromadziło się również dużo kibiców i turystów. Warunki tropikalne panujące w Mrągowie pozwoliły na przeprowadzenie dwóch wyścigów krótkich po trasie trójkąt-śledź oraz wyścigu długiego, którego przebieg z uwagi na słabnący wiatr skrócono do 1/3 planowanej długości. Wyścigi krótkodystansowe były klasyfikowane do GP 7CM, a wyścig długodystansowy do FŻ ISSA. Wyniki z wszystkich wyścigów pozwoliły wyłonić zwycięzców III eliminacji Żeglarskich Grand Prix Mrągowa 2015 w grupie jachtów kabinowych i otwarto pokładowych.

Po dwóch wyścigach krótkodystansowych poznaliśmy zwycięzców II eliminacji Grand Prix 7 Cudów Mazur 2015. Na najwyższym stopniu podium stanęła ekipa w składzie: Aleksander Fereniec, Diana Siwik-Fereniec i Karol Rutkowski. Tuż za nimi z identyczną liczbą punktów na koncie uplasowała się załoga Łukasza Dakszewicza. Trzecie miejsce zajęli z kolei zawodnicy z Susza: Piotr Bokota, Paweł Bokota i Konrad Bokota.

W klasyfikacji jachtów kabinowych III eliminacji ŻGPM 2015 ostateczny tryumf przypadł załodze Trippin 4100: Łukaszowi Dakszewiczowi, Marcinowi Kwaśnikowi, Wojciechowi Frąckiewiczowi i Grzegorzowi Rosińskiemu. Na drugim miejscu zmagania zakończyła ekipa z Giżycka ze sternikiem Tadeuszem Kozakiewiczem na czele. Ich jacht niewątpliwie wyróżniał się na tle malowniczego jeziora Czos. Na najniższym stopniu podium uplasowała się zwycięska załoga poprzednich eliminacji: Grzegorz Pieczko, Błażej Bednarczyk, Karol Dzido i Artur Koliciuk. W grupie jachtów otwarto pokładowych zdecydowane zwycięstwo odniosła załoga startująca na omedze POL 232. Drugie miejsce przypadło rodzinie z Susza, która jednocześnie wygrała klasyfikację Festiwalu Żagli ISSA jako najliczniejsza załoga o tym samym nazwisku startująca w wyścigu długodystansowym. Na trzecie miejsce zajęła ekipa pływająca na Korsarzu – Sebastian Jurkiewicz i Jakub Jurkiewicz.

Żeglarzom podczas otwarcia i zamknięcia regat, a także w trakcie regat (został członkiem załogi Daina Team) towarzyszył i kibicował Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Żeglarskich (ISSA) Pan Joan Basacoma i Wiceprezes Pan Tomasz Lipski. Pan Basacoma wraz z Burmistrz Mrągowa Panią Otolią Siemieniec dokonali dekoracji żeglarzy i wręczyli pamiątki z regat, dyplomy, puchary i nagrody.

Zapraszamy już na następne regaty, które odbędą się 18 listopada: Hotel Anek Cup – Błękitna Wstęga Jeziora Czos. Regaty wyłonią najszybszy jacht pływający po mrągowskim jeziorze.