Puchar UKS FIR, czyli dziewczyny górą!

2014-06-24 17:15 Informacja prasowa

W dniach 14-15 czerwca na wodach Jeziora Zegrzyńskiego  Optimiściarze ścigali się o Puchar UKS FIR. Na starcie stanęło blisko 100 zawodników - 82 w grupie B i 14 w grupie A. Oprócz licznej reprezentacji klubów z Warszawy i okolic, do Nieporętu zjechali również zawodnicy z Sopotu, Olsztyna, Lublina, Chełma, Zarzecza, a nawet Nowego Targu.

Pogoda ogólnie sprzyjała młodym żeglarzom, przeprowadzono wszystkie zaplanowane wyścigi, choć nie obyło się bez grozy. W sobotę, na samym początku zmagań, nad akwen  nadciągnęła przeraźliwa chmura z bardzo silnym szkwałem i ulewnym deszczem, szczęśliwe udało się na czas wysłać zawodników do portu. Jak to zwykle, burza była gwałtowna i i krótkotrwała, i już po pół godzinie wyszło słońce i zawody kontynuowano. Tego dnia wiatr dopisywał, może nawet aż nadto. Były wywrotki i nie wszystkim, zwłaszcza w grupie B, udało się ukończyć trzy rozegrane wyścigi. Niedziela przywitała uczestników nieco słabszym wiatrem i bez problemów komisja regatowa przeprowadziła kolejne trzy wyścigi.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO? POLUB ŻAGLE NA FACEBOOKU

W tych ciężkich warunkach klasą dla siebie okazały się dziewczyny! W grupie A zwyciężyła Alicja Spruch MKS Dwójka Warszawa, przed Mateuszem Jankowskim UKS Szkwał Legionowo i Mateuszem Krasowskim MKS Dwójka Warszawa. W grupie B całe podium należało do dziewcząt. Pierwsze miejsce zajęła Gabriela Kulka KS Spójnia  Warszawa, druga była jej klubowa koleżanka, Gabriela Czapska, a trzecia - zawodniczka UKS FIR Paulina Placzke.