Puchar Polski Klasy 505 dla braci Milewskich

2016-10-12 15:22 Informacja prasowa
Finał PP klasy 505 na Zalewie Zegrzyńskim
Autor: materiały prasowe Finał PP klasy 505 na Zalewie Zegrzyńskim

Karol i Bartek Milewscy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Klasy 505 w roku 2016. Wygrali ostatnie regaty Sztorm Cup na Zegrzu dające cenne punkty do pucharowej rozgrywki. Zawody na Zalewie Zegrzyńskim były ostatnimi w tegorocznym cyklu imprez klasy 505.

W ostatni weekend na Zalewie Zegrzyńskim odbyły się ostatnie tegoroczne regaty klasy 505. W trakcie dwudniowych zmagań najlepszą dyspozycją wykazali się Karol i Bartek Milewscy na POL 9170 reprezentujący YKP Stal Gdynia. Drugie miejsce wypływała załoga Adam Kuczyński, Andrzej Borowiak na POL 8736 z ŻMKS Poznań. Na trzecim stopniu podium  stanęli Jan Domański i Konrad Małachowski na POL 8909 z KPMG Sailing Team.  Na starcie stanęło jedenaście ekip z całej Polski.

Regaty na Zalewie Zegrzyńskim zostały zorganizowane dzięki firmie Sztorm Grupa, bazą wypadową był Hotel 500 zlokalizowany na zachodnim brzegu akwenu. Warunki wiatrowe znów okazały się bardzo wymagające. Wiał słaby wiatr o prędkości od 1 do 3 m/s, co rusz zmieniający kierunek. Na domiar niska temperatura nie przekraczająca 7 st. C i bardzo wilgotne powietrze nie ułatwiały żeglarzom zadania. W sobotę, pierwszym dniu regat komisja sędziowska zdołała wypuścić jedynie jeden wyścig. Po drugim starcie wyścig przerwano ze względu na zupełnie brak wiatru! W tym dniu najszybciej popłynęli bracia Milewscy. Za nimi na mecie zameldował się Kuba Kozanko i Michał Wdówka na POL 8145, którzy wyśmienicie wykorzystali najmniejsze szkwały by wyprzedzić innych.

Drugiego dnia warunki wiatrowe okazały się nieco lepsze niż poprzedniego dnia. Pozwoliły one komisji sędziowskiej na rozegranie trzech zaplanowanych wyścigów. W pierwszym wyścigu dominowali znowu Milewscy. Drugi wyścig okazał się bardzo zacięty. Nie obyło się bez sytuacji konfliktowych na górnej boi. Zamieszanie wykorzystali Mateusz Jura i Bartek Chroł, którzy z niemal końca stawki, na szybko gasnących szkwałach poszybowali jako pierwsi do mety. W trzecim i ostatnim wyścigu dominował Adam Kuczyński z Andrzejem Borowiakiem. Od startu kontrolowali sytuację idealnie odczytując wiatr i niezagrożeni wygrali ten bieg.

Szczególne podziękowania za zorganizowanie ostatnich regat Pucharu Polski należą się firmie Sztorm Grupa oraz całej komisji sędziowskiej za umożliwienie ścigana w tak trudnych wiatrowo warunkach.

Zdobyte przez zawodników w tych regatach punkty pozwoliły ustalić klasyfikację Pucharu Polski. Zdobyli go bracia Milewscy z Warszawy, którzy przez cały sezon ciężko pracowali na najwyższe wyniki w poszczególnych imprezach.