Przemysław Tarnacki piąty w ME w Match Racingu

2017-07-03 13:16 materiały prasowe
Tarnacki Yacht Racing
Autor: materiały prasowe Tarnacki Yacht Racing na 5. miejscu w mistrzostwach Europy

Polska załoga Tarnacki Yacht Racing zajęła 5. miejsce w mistrzostwach Europy w żeglarskiej formule Match Racing. Regaty wygrała francuska ekipa ze skipperem Maximem Mesnilem pokonując w finale Słoweńców z Dejanem Presenem. Brązowy medal zdobyli Portugalczycy ze skipperem Alfonso Leite.

Regaty rozegrano w dniach 28 czerwca - 2 lipca na Jeziorze Ledro, na północ od włoskiej Gardy. Dwanaście załóg rywalizowała na identycznych jachtach balastowych klasy J-22. Nasza załoga żaglowała w składzie: Przemysław Tarnacki (skipper), Przemysław Płóciennik (trymer) i  Marcin Banaszek (bow man).

Druga polska załoga ze skipperem Łukaszem Wosińskim zajęła 6. miejsce ulegając właśnie ekipie Tarnacki Yacht Racing w walce o 5 miejsce. – Nie udało nam się powtórzyć sukcesu sprzed dwóch lat kiedy to z St. Petersburga przywieźliśmy medal, jednak pokazaliśmy, że pomimo ograniczonego kalendarza startów w Match Racingu w tym roku  pamiętamy na czym polega ta gra, którą tak bardzo lubimy – stwierdził Przemysław Tarnacki.

Załoga Tarnacki Yacht Racing reprezentowała Ocean Challenge Yacht Club. Klub założony w 2014 roku to stowarzyszenie żeglarzy i pasjonatów jachtingu. Środowisko skupione wokół klubu hołduje żeglarskiej tradycji i etykiecie podkreślając dokonania Polaków na morzach i oceanach XX wieku. Członkowie klubu regularnie startują w największych regatach morskich na świecie takich jak min. Giraglia Rolex Cup, St. Maarten Heineken Regatta, Les Voiles de St. Barth, Commodores Cup. W grudniu tego roku załoga klubu zadebiutuje w jednych z najbardziej wymagających regat morskich Sydney – Hobart.