Polacy mistrzami i wicemistrzami Belgii w klasie Micro. Trzy polskie jachty na podium

2016-10-18 15:20 Informacja prasowa
Mistrzostwa Belgii klasy Micro
Autor: materiały prasowe Międzynarodowe Mistrzostwa Belgii klasy Micro

W miniony weekend, w ostatnich regatach sezonu regatowego klasy MICRO, Międzynarodowych Mistrzostwach Belgii załogi startujące na jachtach typu LG550_Cruiser/Racer zdobyły pełne podium.

Tradycyjnie kończące sezon regaty międzynarodowego sezonu 38 Micr'Eau d'Heure 15-16 październik 2016. Wystartowało łącznie w trzech dywizjach piętnaście załóg: pięć na jachtach "PROTO", pięć na jachtach "RACER", i pięć na jachtach dywizji "CUISER". Z Polski wystartowały trzy załogi: Bartka Piotrowskiego  POL13, załoga Maćka Twarowskiego POL88, załoga Krzysztofa Mariańskiego POL333.

Po dwudniowej rywalizacji w klasyfikacji generalnej Mistrzami Belgii została załoga w składzie: Bartek Piotrowski, Adam Szymborski, Wojciech Moczkowski, na jachcie LG550_RACER, pierwszymi wicemistrzami załoga w składzie: Maciek Twarowski, Mirosław Zając, Borys Celmer na jachcie: LG550_CRUISER, drugimi wicemistrzami załoga w składzie: Philippe Benaben, Allain Bessou, Regis Mitonneau  na jachcie: LG550_CRUISER.

Trzecia załoga z Polski w składzie: Krzysztof Mariański, Joanna Mariańska, Magda Turower na jachcie LG550_RACER zdobyła ósmą pozycję.

Bardzo udany start, cieszy zwycięstwo i druga pozycja naszych załóg. Szczególnie interesujący jest fakt że załogi startujące na jachtach dywizji Racer i Cruiser wygrały klasyfikację generalną zwyciężając załogi startujące na jachtach dywizji "PROTO" (uwaga: jachty PROTO są lżejsze od jachtów dywizji CRUISER i RACER, odpowiednio o 100kg i 90kg przy identycznej powierzchni ożaglowania).